"Bu bir oyun değildir"

"Bu bir oyun değildir"

DSP il başkanı Nihat çuhadar’ın "Kesikoğlu gereğini yapmalı" açıklamasına Orhan Kesikoğlu’ndan cevap geldi. İl Genel meclis üyeliğinden istifa etmeyeceğini söyleyen Kesikoğlu, bunun bir oyun olmadığını da ifade etti. Kesikoğlu’nun...

DSP il başkanı Nihat çuhadar'ın "Kesikoğlu gereğini yapmalı" açıklamasına Orhan Kesikoğlu'ndan cevap geldi. İl Genel meclis üyeliğinden istifa etmeyeceğini söyleyen Kesikoğlu, bunun bir oyun olmadığını da ifade etti. Kesikoğlu'nun konu ile ilgili açıklaması şöyle;
"AKP' ye karşı siyaset yapılacaksa, bu benim üzerimden yapılamamalıdır. AKP'ye karşı yeri geldiği zaman muhalefet yapacak parti DP 'dır.Ben de bu partinin mensubuyumdur. Siyaset uzun bir maratondur. Yarının ne olacağını bugünden bilemezsiniz, Seçim yaklaşınca, hangi partilerin birleşeceğini, kimlerin kimlerle ittifak yapacağını kamuoyu görecektir. Öyle sürpriz isimler, öyle listelerde yer alacaktır ki, Türkiye özlenen tabloyu o zaman görecektir. İl Genel Meclisi konusuna gelince, 04.OCAK.2010 tarihinde gerekli görüşlerimi yaparak Seçim öncesi üye olmadığım, DSP 'ye istifa dilekçemi, nezaketli bir şekilde yazarak, kendilerine başarılar dileyerek verdim ve aynı saatte giriş beyannamemi doldurarak DP'ye kaydımı yaptırdım. Daha sonra İl Genel Meclisine istifa etmek maksadıyla gittim. İl Genel Meclisi Başkanın istifamı gündeme almaması ve meclisin çoğunluğunun, meclis 'de kalmam konusundaki, teveccühleri, nezaketleri ve bu meclise katkı sağlayabileceğimi söylemeleri üzerine ertesi gün istifa dilekçemi geri aldım. "Niye?" mi aldım, ben 2007 seçimlerinde bu şehre hizmet edebilmek için DP 1.sıra Millet Vekili adayı idim, 2009 Yerel seçimlerinde yine aynı maksatla, davet üzerine İl Genel Meclisi Üyesi adayı olmam istendi. Bugünleri düşünerek zor da olsa kabul ettim. Bu şehre hizmet edebilmek içini yalnız Milletvekili, Belediye Başkanı olmak şart değildir. Eğer içinizde hizmet enerjisi var ise, Belediye Meclis Üyesi, İl Genel Meclisi Üyesi, Veya mahallenizin muhtarı da olabilirsiniz. Ben de bu düşüncelerle bu görevi kabul ettim. 04.OCAK.2010' dan beri DP 'nin İl Genel Meclisi olarak mecliste görev yapıyorum .
İl Genel Meclisi bu güne kadar birkaç istisna dışında uyum içinde çalışmaktadır. Siyasi parti gözetmeden herkes birbirine karşı saygılıdır. Kimsenin kimseye karşı BÖL –PARÇALA -YÖNET gibi bir düşüncesi yoktur. Karşılıklı diyaloglar ve dostluklar ile her şey halledilmektedir. Dışarıdan müdahaleler, bu diyalogları bozar ve çalışmaların ahengi değişir. Bundan da siyaset kazanacak derken Eskişehir halkı zarar görür.
DSP İl Başkanı SN. NİHAT ÇUHADAR benim çok eski bir dostum, arkadaşımdır.
Onu Belediye Başkanı, Kulüp Başkanı olarak görmek hep istemişimdir, değerli siyaset ve spor adamıdır. Yeni görevinde kendisine başarılar dilerim. "

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.