Bu Gece Mübarek Miraç Kandili

Bu Gece Mübarek Miraç Kandili
Recep Ayı’nın 27. Gecesi kutlanan Miraç Kandili’ni bu gece idrak ediyoruz. İslam inancında, Hz. Muhammed’in göğe yükselmesi hadisesi olan ve aslen "yükseğe çıkma" anlamına gelen Miraç için bugün tüm İslam alemi ibadet...

Recep Ayı’nın 27. Gecesi kutlanan Miraç Kandili’ni bu gece idrak ediyoruz. İslam inancında, Hz. Muhammed’in göğe yükselmesi hadisesi olan ve aslen "yükseğe çıkma" anlamına gelen Miraç için bugün tüm İslam alemi ibadet ve dua edecek. Bu vesile ile mübarek kandilinizi kutlar, hayırlar getirmesini dileriz.


Arınma ve Allah’a yükseliş anlamıl taşıyan Miraç Kandili’ni bugün tüm İslam Alemi olarak kutluyoruz. İsra suresinin başlangıç âyetlerinde anlatılan Miraç Yolculuğu şu şekilde anlatılır;


“Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.”
İslami Aleminin en kutsal geacelerinden birisi olan Miraç kandilinde yine eller dua için kaldırılacak. Korona tedbirleri nedeniyle camilerin kapalı olmasından dolayı, kandil bugün sadece evlerde kutlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.