Bu mutluluğun tarifi yok

Bu mutluluğun tarifi yok
TOKİ’nin, Ihlamurkent’in yanında bulunan bölgeye inşa ettiği yaklaşık 2500 konutu kapsayan Vadişehir projesinde üçüncü etap konut teslimleri dün düzenlenen törenle gerçekleştirildi.Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’nın...

TOKİ'nin, Ihlamurkent'in yanında bulunan bölgeye inşa ettiği yaklaşık 2500 konutu kapsayan Vadişehir projesinde üçüncü etap konut teslimleri dün düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı'nın da katıldığı törene katılan aileler konut sahibi olmanın heyecanını yaşadılar. Anahtarlarını başkan sakallının elinden alan aileler yaşadıkları mutluluğu tarif edecek kelime bulamadıklarını ifade ettiler.
Üçünce etapta 952 aileye konutlarının teslimi sırasında yaşanan duygusal görüntüler ise ev sahibi olmanın ne derece mutluluk verici olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Evleri beklenenden daha kısa süre içerisinde siten ve kış ortasında konutlarına kavuşan 950 ailenin temsilcileri anahtarlarını aldıklarında, yetkililere teşekkürlerini sundular.
Törende bir konuşma yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ise Eskişehir'de herkesin konut sahibi olacağını ve bunu başarıncaya kadar çalışacaklarını söyledi.

"BELEDİYECİLİK SADECE FİZİKİ ANLAMDA OLMAZ"
Törende konut hakkı kazanan Eskişehirlilere hitap eden Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı belediye hizmetlerinin sadece fiziki çalışmalarla sınırlı kalmaması gerektiğinden söz etti. Sakallı burada yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; "İnsan yaşamının en temel ihtiyaçlarından biri olan sağlıklı, yaşanabilir bir çevre ve nitelikli bir konutta yaşama hakkı, özellikle hükümetimiz döneminde yerel yönetimlerin esas görevlerinden biri olmuştur. Çünkü biz inanıyoruz ki; alt ve üst yapı gereksinimlerinin tümüyle karşılandığı sağlıklı bir kentte ve güvenli konutlarda oturma isteği ertelenemez ve geciktirilemez bir haktır. Bu bağlamda fiziki belediyeciliğin yanı sıra, sosyal belediyecilik sorumluluğuyla toplumun her kesimini özellikle de alt ve orta gelir grubunu oluşturan hemşerilerimizi ev sahibi yapmak, kira ve gayrimenkul fiyatlarını kabul edilebilir seviyelere çekmek için 2118 konutluk Ihlamurkent'ten sonra, Toplu Konut İdaresi Başkanlığımızla birlikte yaklaşık 2500 konuttan oluşan Vadişehir Projesi'ni hayata geçirdik."

"YENİ BİR İLÇE KURUYORUZ"
Konuşmasında bölgede oluşan dev yerleşim bölgeleri konusuna değinen ve ortaya önemli bir bölge çıktığından söz eden Sakallı, sözlerini şöyle sürdürdü; "2500 konut ve sosyal donatılarıyla sektörün Eskişehir'deki en önemli projesi olan Vadişehir Konutları ile şehrimize yaklaşık 12.500 hemşerimizin yaşayacağı Eskişehir'in en büyük ilçesi büyüklüğünde yeni, planlı, modern ve çağdaş bir ilçe kuruyoruz. Vadişehir projesi ile bu bölgede 1.400.000 m_'lik bir alanda kreşinden ilköğretim okuluna, sağlık ocağından lisesine, alışveriş merkezinden camisine, spor salonundan yürüyüş alanlarına, hobi bahçelerinden otoparklarına kadar içinde sosyal yaşamın tüm gereklerini karşılayan Avrupa Standartlarının üstünde modern bir şehir kurmuş oluyoruz. "

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.