"Bugün TEKEL, sıra yarın Şeker işçisinde"

“Bugün TEKEL, sıra yarın Şeker işçisinde”
Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Macit, DSP İl, İlçe yöneticileri ve Meclis üyeleri ile birlikte Harb-İş Sendikası Şube Başkanı Hasan Atak’ı ziyaret etti.Ziyarette konuşan DSP Genel...

Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Macit, DSP İl, İlçe yöneticileri ve Meclis üyeleri ile birlikte Harb-İş Sendikası Şube Başkanı Hasan Atak'ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, Türkiye'de uzun yıllardır unutulan işçilerin mücadele ruhunun Tekel işçileri ile birlikte yeniden ortaya çıktığını söyledi.
Macit, sekiz yıldır tek başına iktidarda olan AKP hükümetinin, bu dönemde işçileri sokağa döktüğünü, esnafı, çiftçiyi, memuru, emekliyi perişan ettiğini öne sürerek, "İki gündür Eskişehir'deyim. Çeşitli sivil toplum örgütleri ile görüştük. Her kesimin sorunlarını dinliyoruz" dedi.
Türkiye'de uzun yıllardır unutulan işçilerin mücadele ruhunun Tekel işçilerinin direnişi ile birlikte yeniden ortaya çıktığını belirten Macit, "Sendikalar ve işçi sınıfı Tekel işçilerinin direnişinin ve mücadelesinin yanında olmamalıdır, olacaktır. Sadece işçiler değil bugün en çok sıkıntı çeken tarım kesimi de, esnaf da Tekel işçilerine destek vermelidir. Tekel işçileri bir bayrak olmuştur. Ancak Tek Gıda – İş Sendikası ve Tekel işçileri geri adım atmazsa direnişlerinde ve mücadelelerinde başarılı olur. Çünkü AKP karşısında güçlü bir direniş gördüğünde geri adım atıyor ve gerekli ödünleri verebiliyor. Ama güçlü olunmazsa paramparça yapıyor. Bugün Tekel işçilerinin başına gelen özelleştirme kapsamındaki şeker fabrikalarında ya da enerji sektöründe çalışan işçilerinde başına gelecek. O nedenle tüm işçilerin Tekel işçilerinin yanında olması ve destek vermesi şart. Biz DSP olarak işçi haklarını ve mücadelelerini önemsiyoruz. Her zaman işçilerin yanında olacağız" diye konuştu.Harb-İş Şube Başkanı Hasan Atak da, AKP hükümeti döneminin işçiler açısından felaket olduğunu savunarak, "Sekiz yıllık AKP döneminde özellikle de 2009 yılında kamu işçileri pek çok hak kaybına uğradı. Türkiye genelinde işsizlik artarken istihdama darbe vuruldu. Ücret artışlarımız enflasyonun altında kaldı. Biz Harb-İş olarak AKP hükümetine muhalefet etmeye çalışıyoruz. Verdiğiniz destek ve ziyaretiniz için teşekkür ederiz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.