"Çalışma şartlarımız düzeltilsin!"

"Çalışma şartlarımız düzeltilsin!"

Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetimi adına konuşan Başkan Mehmet Kızılinler, Veteriner Hekimliği’nin başlamasıyla birlikte...

Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetimi adına konuşan Başkan Mehmet Kızılinler, Veteriner Hekimliği'nin başlamasıyla birlikte hayvanlar üzerinde yapılan çalışmaların beşeri hekimliğin gelişmesine büyük katkı da bulunduğunu söyledi.
Dünya Veteriner Hekimler Günü'nün her yıl yeni bir temayla kutlanıldığını kaydeden Kızılinler, " 2015 yılı Dünya Veteriner Hekimleri gününün teması " Vektörlerle buluşan zoonoz hastalıkları" olarak belirlenmiştir" dedi.
Veteriner Hekimler olarak taleplerini de ileten Kızılinler, " Bugün dünyaya paralel olarak Türkiye'de artan Veteriner hekim ihtiyacının karşılanabilmesi için yeterli istihdam kanallarının devlet tarafından açılmasını talep ediyoruz. Kamu alanında çalışan meslektaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesini, maaşlarının eş değerleriyle aynı düzeye çekilmesini istiyoruz. Meslek grubumuzun çalışma şartlarının zorluğu göz önünde bulundurulup genel olarak emeklilik yaşı ve şartlarının iyileştirilmesini istiyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.