CHP “Kurullar yetkilerini hukuktan almalıdır”

CHP "Kurullar yetkilerini hukuktan almalıdır"

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, yönetimde bulundukları süre içinde parti içinde demokrasi ve hukuk kurallarını geçerli kılmak için çaba harcadıklarını belirterek, "bundan önce olduğu gibi, Nisan ayında yapılacak il kongresine...

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, yönetimde bulundukları süre içinde parti içinde demokrasi ve hukuk kurallarını geçerli kılmak için çaba harcadıklarını belirterek, "bundan önce olduğu gibi, Nisan ayında yapılacak il kongresine kadar aynı doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.
Kurulların yetkilerini hukuktan almaları gerektiğinin altını çizen Adar, kapatılan DTP'den Barış ve Demokrasi Partisi'ne geçen milletvekillerine de değinerek, "yaptıkları açıklamada hala Öcalan'dan emir ve görüş aldıklarını açıkça itiraf etmekten kaçınmıyorlar. Bu tutumlarıyla ülkenin bütünüyle kucaklaşmaları ne yazık ki mümkün değil. Biz CHP olarak Türkiye'nin bölünmez bir bütün olduğu ve bu gerçeğin asla değiştirilemeyeceği konusundaki kararlığımızı sürdürüyoruz. Bu konuda, herkesin bizim gösterdiğimiz hassasiyeti göstermesi ve dikkatli olması gerekliliğini de bir kez daha ifade ediyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.