CHP'li kadınlardan gece

CHP’li kadınlardan gece
CHP İl Kadın Kolları tarafından "CHP’de coş, iktidara koş" başlıklı etkinliğine CHP’li kadınlar kadar milletvekili aday adayları da büyük ilgi gösterdi.CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Kılıç bir konuşma yaparak ülkemizde...

CHP İl Kadın Kolları tarafından "CHP'de coş, iktidara koş" başlıklı etkinliğine CHP'li kadınlar kadar milletvekili aday adayları da büyük ilgi gösterdi.
CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Kılıç bir konuşma yaparak ülkemizde çok sıkıntılı günler yaşandığını, ekonominin felç edildiği, gelir adaletsizliğinin zirveye çıktığını söyledi. Halkın sesini ve özgürlüğünü kesmek için iç güvenlik yasaları getirilmek istendiğini belirten Kılıç, "Milli Eğitim milli olmaktan çıktı, ümmü eğitim okullara dönüştürüldü. Kadın ve çocuklarımız cinsel obje gösterildi, kadının varlığını yok saydılar. Tüm sistemlerimiz alt üs edildi, Cumhuriyetin içinin boşaltıldığını söyledi" dedi.
CHP'nin akılcı politikasıyla ve projeleriyle bu sorunlarının çözüleceğini ve hiçbir partiye nasip olmayan tarihsel birikim ve ilkeleri olduğunu ifade eden Kılıç şunları söyledi:
"Bu birikimi korumak gibi bir sorumluluğumuz var. Bir Atatürk devrim ve ilkelerini yaşatmak için geleceğiz, laiklik, özgürlük, adalet ve cumhuriyet için geleceğiz. Baş koyduğumuz bu yol çetin ve engebeli, şimdi görev bizlerdedir, birlikte zoru başarmak, aydınlığa yürümek için görev bizleri bekliyor. Ben değil biz olarak bütünleşerek bunu başaracağız, sosyal projelerimizin önüsü olacağız. Bu sıkıntılı koşullardan kurtulmanın olmazsa olmazı birlik ve beraberlik içinde inançla mücadele etmektir. Çocuklarımız için, işçiler için, çiftçiler için, emekliler için en çok da kadınlar için haydi CHP'e, tüm halkımızla birlikte CHP'nde iktidara yürümeye çağırıyorum."
Yemeğimize CHP'li Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt eşiyle birlikte katıldı. Milletvekili aday adaylarından; Prof. Dr. Haydar Aras, Dr. Muharrem Şenel, Azmi Kerman, Ersin Ertürk, Erman Gölet, Hülya Akkoyun, Muharrem Varlık, Metin Tomsuk, Volkan Enver Kılıç, Yunus Emre Karabulut, Adnan Özkan katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.