ÇİLYAD eğitimi başladı
Kısa adı ÇİLYAD olan çocuklarda ileri yaşam derneği konulu toplantı dün Yimpaş Otel çok amaçlı salonunda başladı.
Çeşitli hastanelerde görevli uzman ve pratisyen çocuk doktorlarına yönelik toplantının açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Seracettin Çom, ÇİLYAD'ın önemi hakkında bilgi verdi. Kurtarılan her çocuk yaşatılan bir umuttur şeklinde sözlerine başlayan Sağlık Müdürü Dr. Çom "Çocuklarımızı sağlıklı yetiştirmek konusunda elbetteki anne ve babalara çok iş düşüyor. Ancak bu konuda birer hekim olarak yükümüz anımsanmayacak kadar çok ağır, iyi bir hekim olarak her an kendimizi olağan ve olağan dışı acil durumlara hazırlıklı olmalıyız" dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.