Dar gelirliye ev sahibi olma imkanı

Dar gelirliye ev sahibi olma imkanı
Tepebaşı Belediyesi-TOKİ işbirliği ile dar gelirliye ucuz konut edindirme olanağı getiriliyor. Toplu Konut İdaresi tarafından Söğütönü Bölgesinde başlanılan ve toplam 1265 adat konutun yapılacağı projede, 1265 konutun yüzde...

Tepebaşı Belediyesi-TOKİ işbirliği ile dar gelirliye ucuz konut edindirme olanağı getiriliyor.
Toplu Konut İdaresi tarafından Söğütönü Bölgesinde başlanılan ve toplam 1265 adat konutun yapılacağı projede, 1265 konutun yüzde 40'ı olan 514 konut "sosyal konut" statüsüne alındı. Bunun anlamı, dar gelirli vatandaşa yönelik olarak yapılacak konutların ödeme şartları normalden daha uzun bir zamana yayılırken, toplam fiyatta da indirime gidildi.
Eski Otogar altında hizmete giren Belediye Başvuru Ofisinin açılışında konuyla ilgili bilgi veren Tepebaşı Belediye Başkanı Tacettin Sarıoğlu, hazırlanan yeni projeyle, geçmişte (Sıraevler Projesi) yaşanan olumsuzlukları unutturacak yeni bir projeyi vatandaşlarla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
1265 adet konutun yapım işi ihalesini Ankaralı "Siyah Kalem" adlı bir firmanın aldığının altını çizen Sarıoğlu, toplam ihale bedelinin 83 milyon YTL olduğunu kaydetti. Tepebaşı Belediye Başkanı Tacettin Sarıoğlu açıklamasında şu bilgileri verdi: "Tepebaşı Bölgesi, doğru planlama ve uygulama yapıldığı takdide her türlü elişime açık bir bölge. Önümüzdeki yılarda Zincirlikuyu ve Aşağı Söğütönü mevkii Eskişehir'in göz bebeği olacak. TOKİ projelerini ilk kez Eskişehirle tanıştıran bir Belediye Başkanı olarak, bu yeni gelişim alanında vatandaşlarımızı mutlu edeceğine inandığım bir çalışmanın müjdesini vermek istiyorum.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Eskişehir-Tepebaşı-Söğütönü Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde, toplam 1265 adet konut satışa sunulacak. Bu konutların %40'ını oluşturan 514 adedi kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sağlayan "Sosyal Konut" kapsamında yer alacak.
TOKİ'nin 2007 yılı içinde gerçekleştireceği "Tepebaşı-Söğütönü Toplu Konut Projesi"nin şartları daha önce açıklanmıştı. Ancak açıklanan şartlar özellikle dar gelirli vatandaşlarımızı tatmin etmemişti. TOKİ ile yaptığımız uzun görüşmeleri sonucunda "Sosyal Konutlar"da proje kapsamına alındı. Daha önce açıklanan toplam ödemesi 80.700 YTL ve aylık ödemesi 859 YTL olan F1 tipi konutlar, toplam ödemesi 66.000 YTL ve aylık ödemesi 350 YTL olan "Sosyal Konut"lara dönüştürüldü. Böylelikle, Türkiye'de ortalaması 80 m2 civarında olan "Sosyal Konutlar", girişimlerimizle Eskişehir'e özel olarak 94 m2'ye çıkarılmış oldu.
Geçmişte yaşadığımız olumsuzlukları unutturacak yepyeni bir projeyi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Eskişehir'e ve tüm hemşehrilerimize bu projenin hayırlı olmasını diliyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.