DERSHANELER OKULA DÖNÜŞÜYOR

DERSHANELER  OKULA DÖNÜŞÜYOR
TÖDER İl Temsilcisi Kamil Emeksiz, dershanelerin liselere dönüştürülmesi ve teşviklerle ilgili toplantının Antalya’da gerçekleştiğini söyleyerek, toplantı hakkında bilgi verdi. Toplantının 9-10-11 Mart tarihlerinde yapıldığını...

TÖDER İl Temsilcisi Kamil Emeksiz, dershanelerin liselere dönüştürülmesi ve teşviklerle ilgili toplantının Antalya'da gerçekleştiğini söyleyerek, toplantı hakkında bilgi verdi.
Toplantının 9-10-11 Mart tarihlerinde yapıldığını kaydeden Emeksiz, dönüşüm ve teşviklerle ilgili konuların Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Fetullah Güner tarafından açıklandığını kaydetti. Türkiye'de 250 bin kişiye 3 bin 500 lira civarında öğrenci teşviki verileceğini dile getiren Emeksiz, yeni temel liselerin Anadolu Lisesi statüsünde eğitim öğretim yapacaklarını ve bu okulların öğrencilerinin yüzde 40'ına teşvik verileceğini açıkladı.
Emeksiz, dönüşüm sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konunun öğrenci ve velilerin mağdur olmamaları açısında ruhsat almış ya da alabilecek konumdaki liselere geçilmesinin daha doğru olacağını kaydetti. Emeksiz, yaptığı konuşmada, Final Dergisi Dershanesi'nin ruhsatı aldığını ve Türkiye'de temel liseye dönüşen 49'uncu özel okul olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.