Duygu simsarlarına aman verilmiyor
Özellikle kent dışından gelen ve Eskişehirlilerin huzurunu kaçıran dilencileri yakından takip altına alan Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Bölgesi genelindeki camilerin çevrelerinde gerçekleştirdiği operasyonlarda 3' ü çocuk 11 dilenciyi yakaladı. Dilencilik yaparken yakalanan dilenciler, Odunpazarı Belediyesi Zabıta Karakoluna götürülerek, haklarında gerekli cezai işlemler gerçekleştirildi. Üzerlerinden çıkan toplam 100.55 YTL' ye el koyan ekipler, üç dilenciye de 58' er YTL ceza kesti. Şehrimizde geçimlerini dilenerek ve vatandaşların iyi niyetlerini istismar ederek sağlamaya çalışan kişi ve kişilerin takibini bırakmayacaklarını belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, gerçekleştirilen operasyonların sürekli olarak devam edeceğini, dilenmek suretiyle vatandaşların huzurunu kaçıran duygu simsarlarına göz açtırmayacaklarını ifade etti.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.