Eğitim Sen'den idam görüntüsü tepkisi

Eğitim Sen’den idam görüntüsü tepkisi
 Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan,  EBA’ya dün sabah saatlerinden itibaren ilkokul öğrencileri ve velilerin giriş yapamadığını söylerken, bazı ders içeriklerinin ise tartışmalı olduğunu ifade etti. Alkan, “MEB tarafından...

 


Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan,  EBA'ya dün sabah saatlerinden itibaren ilkokul öğrencileri ve velilerin giriş yapamadığını söylerken, bazı ders içeriklerinin ise tartışmalı olduğunu ifade etti.


 


Alkan, “MEB tarafından EBA girişlerine kısıtlama getirildi. Oluşan yoğunluk ve siteye giriş sorunları sebebiyle MEB tarafından EBA'ya öğrenci ve veli girişlerine kısıtlama getirildiği açıklandı” dedi.


 


Alkan, açıklanasına şöyle devam etti: “Oysa ki bütün  hafta boyunca sınıf öğretmenleri tarafından ilkokul öğrencilerinin EBA'ya giriş işlemleri takip edildi ve EBA'da aktif olmaları sağlandı. Şifreleri tanımlandı. EBA sayfalarına video, çalışmalar  paylaşımlar yapıldı. öğrencilerin de bu çalışmaları yapmaları istendi. Şimdi EBA açılmıyor. öğrenciler TV yönlendirildi. Yapılan derslerde gördüğümüz:


Konu tekrarı için EBA ya  giriş adres gösteriliyor. İnterneti olmayan öğrenciler ne olacak?


Dersler öğretmenler süre  kısıtlamasından kaynaklı hızlı anlatıyorlar. öğrenciler not alamıyor. İşin doğası gereği öğrenciler çok pasif. Ders ve materyal bölgesini önceden vermek gerekir. örneğin 3. Sınıf  öğrencileri bugün ne anlatacağını  bilmeden ekran başında idi. Ders için gerekli olan materyali  (para konusu işleniyordu. Lira ve kuruş öğrencilerin elinde olsaydı) hazır bulundurmalıydı. Açık lisedeki meslek lisesi öğrencileri ile ilgili hiçbir program yok. Adnan Menderes in idamı ayrıntılı anlatmak hem de yaş grubu gözetmeden çok tartışmalıdır” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.