EMLAKÇILARDAN HARÇ TEPKİSİ

EMLAKÇILARDAN HARÇ TEPKİSİ

Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik, harç karışıklığının bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi. Kentsel dönüşüm kapsamında evlerini yenileyen vatandaşlardan alınan tapu harçlarında çelişkiler yaşandığını...

Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik, harç karışıklığının bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi.
Kentsel dönüşüm kapsamında evlerini yenileyen vatandaşlardan alınan tapu harçlarında çelişkiler yaşandığını kaydeden Başkan Çelik, kentsel dönüşüm uygulamasıyla ilgili yapılan bazı işlemler olduğunu belirtti.
Konu ile ilgili açıklamalar da bulunan Çelik, "İki tane tapu müdürlüğümüz var. Kentsel dönüşüme girip vatandaşların evleri yıkılıp yapıldıktan sonra bunlara bir harç isabet etmekte! Tapu Müdürlüklerimizden Tepebaşı tapu harcı almakta, Odunpazarı ise almamaktadır. Uygulamada bir sıkıntı yaşanmaktadır. Vatandaşların bize müracaatları var, arsa sahiplerinin müracaatları var. Müdürlüklerinin bir tanesi tapu harcı almakta, diğeri almamak da! Biz bu sıkıntının bir an önce giderilmesini ve vatandaşların mağdur olmamasını istiyoruz. Kendi arsasını bir müteahhide verdiğini düşünelim. Bunu da kat karşılığı bir müteahhitten kendi üzerine tapusunu alırken bir bedel ödüyor. Bu da bir müdürlükte ödenip diğerinde ödenmeyince bir çelişki yaratıyor. Bu vatandaşların da, meslektaşlarımızın da sıkıntı yaşamasına neden oluyor" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.