“En güzel mezuniyet törenini yapacağız”

"En güzel mezuniyet törenini yapacağız"

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof Dr Naci Gündoğan, bu yıl mezuniyet töreninin Atatürk Stadyumunda yapılmayıp, kampus içinde ve 6 ayrı tören ile kutlanacak olmasının, kapasite sorunundan kaynaklandığını, bunun altında başka...

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof Dr Naci Gündoğan, bu yıl mezuniyet töreninin Atatürk Stadyumunda yapılmayıp, kampus içinde ve 6 ayrı tören ile kutlanacak olmasının, kapasite sorunundan kaynaklandığını, bunun altında başka hiçbir neden olmadığını söyledi.
Gazetemize yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl Atatürk Stadyumunda yapılan ve yetersiz kalan törende bir çok eksikliklerin yaşandığını ifade eden Rektör Gündoğan, bu eksikliklerin bu yıl da yaşanmaması için uzun toplantılar sonucunda böyle bir karar aldıklarını belirtti.
Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
"Mezuniyet törenimizin bu yıl Atatürk Stadyumu'nda yapılamamasının nedeni kesinlikle kapasite sorunudur. Her geçen yıl mezun sayımız yaklaşık yüzde on artıyor. Mezun sayımızın artması demek aynı oranda törene katılan aile bireylerinin sayısının da artması demek. Geçen yılki mezuniyet törenimizi izlediniz mi bilmiyorum ama hayatımın en gerilimli anlarını yaşadım desem yalan olmaz. Otuz bini aşkın katılımcının olduğu törende Stadyuma giremeyen anne babaların feryadı hepimizi çok üzdü ve derinden etkiledi. Kapasitesinin neredeyse yüzde elli fazlasını kullandığımız Stadyumumuzda ciddi güvenlik sorunları yaşadığımızı da ayrıca vurgulamalıyım. Tören sonrasında gazeteniz de dahil olmak üzere basınımızdan ciddi eleştiriler aldık. Konuyu Üniversitemizin Yönetim Kurulu'nda enine boyuna tartıştık ve bu yılki törenin Kampüsümüzde yapılmasına karar verdik. Aslına bakarsanız altı defa gerçekleştireceğimiz bu yılki tören bize çok daha fazla yük getiriyor ancak öğrencilerimizin ve ailelerinin mutluluğu ve güvenliği bizim için her şeyden daha önemli. Üniversitemiz yapılacak mezuniyet töreninin öğrencilerimizin kendilerini daha özel hissedecekleri bir formatta gerçekleşmesi için aylardır hazırlıklar yapıyor. Ben inanıyorum ki bu yıl yapılacak tören şimdiye kadar yapılanların en güzeli olacak."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.