Eskişehir Ticaret Odası’na teşekkür plaketi verildi

Eskişehir Ticaret Odası’na teşekkür plaketi verildi
Ticaret sicili müdürlüğünün faaliyetleri ve Sicil Akademi’nin kuruluşundaki başarıları dolayısıyla Eskişehir Ticaret Odası’na TOBB teşekkür plaketi verdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü iş birliğinde, Ankara’da II. Ticaret Sicil Uygulamaları Sempozyumu ve Sicil Akademi toplantısı düzenlendi.

Ticaret sicili müdürlüklerinin uygulama birliğini sağlamak ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla düzenlenen toplantıda Eskişehir Ticaret Odası Ticaret Sicili Müdürü Nurşen Öztürk ve ticaret sicili müdürlüğü personeli de yer aldı.

Toplantının kapanış oturumuna Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan da katıldı.

Hisarcıklıoğlu ticaret sicili müdürlüklerinin önemine vurgu yaptı

Toplantıda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 1995 yılından itibaren ticaret sicilini tutma görevinin kanunla ticaret odalarına verildiğini belirterek, üyelerin odalar ile ilk temas kurdukları birimin ticaret sicili müdürlükleri olduğunu, ticaret sicil müdürlüğü çalışanlarının başarısının odanın başarısına yansıdığını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, bir devlette en önemli kayıtların ticaret sicili, nüfus ve tapu olduğunu belirterek, sicil müdürlüklerinin bu bakımdan çok önemli bir görev yaptığının altını çizdi.

Hisarcıklıoğlu ETO’ya teşekkür plaketi takdim etti

Toplantıda Sicil Akademi’nin kuruluş çalışmalarında yer alması ve bu çalışmalardaki başarısı dolayısıyla Eskişehir Ticaret Odası’na teşekkür plaketi takdim edildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel müdürü Adem Başar tarafından takdim edilen plaketi Eskişehir Ticaret Odası adına Ticaret Sicili Müdürü Nurşen Öztürk teslim aldı.

ETO örnek oda olmaya devam edecek

Eskişehir Ticaret Odası Ticaret Sicili Müdürlüğü’ne TOBB tarafından teşekkür plaketi takdiminde bulunulması hakkında değerlendirmede bulunan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Odası’nın tüm birimleriyle, sürdürdüğü faaliyetlerle, projeleriyle örnek alınmaya, odalar arasında fark yaratmaya devam ettiğini söyledi.

ETO’nun hizmet kalitesini zirveye taşımak için meclisi, meslek komiteleri, kurulları ve tüm birimleriyle çalışmalarına devam ettiğini belirten Güler, Eskişehir Ticaret Odası’nın örnek oda olmayı sürdüreceğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.