“Eskişehir’de 13 yılın en coşkulu mitingini yaptık!”

"Eskişehir'de 13 yılın en coşkulu mitingini yaptık!"

Gerçekleşen mitinge eleştiri yöneltenlerin insaf ölçüsünde olması gerektiğini söyleyen ve kasıt taşıdığını ifade eden Ünlü “Yönetim kurulunda miting yerinin nerede olması gerektiğini çok tartıştık. Sonunda ben ‘Sıhhiye...


Gerçekleşen mitinge eleştiri yöneltenlerin insaf ölçüsünde olması gerektiğini söyleyen ve kasıt taşıdığını ifade eden Ünlü "Yönetim kurulunda miting yerinin nerede olması gerektiğini çok tartıştık. Sonunda ben 'Sıhhiye olacak. Eğer sonuçtan bir sorumlu aranacaksa o ben olacağım. Tüm faturayı ben üstleneceğim' dedim. Bunun üzerine mitingi Sıhhiye meydanında yapmaya karar verdik." dedi.
"Niçin miting meydan değil de caddede yapıldı" eleştirilerine de cevap veren Ünlü "Mitingi yaptığımız yer zaten meydan denilen alanın yarısından fazlasına tekamül eden bir yer. Meydan, özellikle ortasındaki havuz ve yeşil alan düzenlemesi sonrasında miting yapmaya elverişli bir yer olmaktan çıkmış. Orta göbeğin yükseltisi, konuşma platformunu nereye koyarsanız koyun insanların konuşma yapan genel başkanı görmesini engelliyordu. Biz bu yüzden meydanın yarım yuvarlağı ile en büyük ve uzun caddesini miting yeri olarak belirledik" diye konuştu.
Miting alanını Sıhhiye Meydanı olarak belirlenmesi kararını alırken bunun riskini de aldığını belirten Ünlü "Eskişehir'de partimizin bu güne kadar yapılmış en kalabalık ve coşkulu mitingini yaptık. Ben bu konuda risk almayabilir, daha küçük alanları miting alanı olarak belirleyebilirdim. Ama en güzel mitingi yapma inancıyla bu riski aldım." Dedi.
İl Başkanı Dündar Ünlü, yapılan miting konusunda, gerek coşku ve gerekse katılım açısından bir memnuniyet oluştuğunu, mitinge katılan Başbakan ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun da Eskişehir mitinginden memnun kalıp, bu memnuniyetini de bizzat kendisine iletip, teşekkür ettiğini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.