Eskişehir’de Azerbaycan’ın yıl dönümü kutlaması

Eskişehir'de Azerbaycan'ın yıl dönümü kutlaması

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından Azerbaycan Demokratik Cumhuriyetinin 97. Yıldönümü Kutlaması ve Mezuniyet programı Oda Restoranda yapıldı.Program Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Sirac...

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından Azerbaycan Demokratik Cumhuriyetinin 97. Yıldönümü Kutlaması ve Mezuniyet programı Oda Restoranda yapıldı.
Program Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Sirac Yaguboğlu'nun açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasında özlü sözlerle Azerbaycan tanımlaması yaptı, Üniversiteden Mezun olarak yeni hayata atılacak olan Azerbaycanlı gençlere başarılar diledi ve Üniversiteli gençlerden Dernek faaliyetlerinde yapmış oldukları fedakarlıklarından dolayı öne çıkan arkadaşlara Teşekkür belgesi sundu. 2014-2015 yılında yapılmış olan BUTA - Eğitim Sertifikalarını hakeden öğrencilere Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Üst Kurul Delegesi Soner Demir takdim etti. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Uzm. Ecz. Cavid Aydın BUTA - Eğitim Seminerlerinde destek veren alanında uzman ve değerli hocalara plaketlerini takdim etti. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği ve Xezer İntelektual Klubü işbirliğiyle 2014-2015 Eğitim yılında Azerbaycanlı Öğrenciler arasında düzenlenmiş olan Bilgi Yarışmaları Şampiyonu "Osmangazi Fedaileri" takımının ödülleri olan imzalı Eskişehirspor formalarını Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. İnci Oya Coşkun tarafından verildi. Daha sonra Azerbaycanlı garmon ustası Rafiq Askerzade'nin eşliğinde Güney Azerbaycanlı soydaşımız Aypara hanımın güzel sesinden Azerbaycan müziği dinletisi yapıldı. Şair Azeryar bey'in söylemiş olduğu şiir dinleyenleri büyüledi. Müziğe verilen arada Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Turan Tiyatro topluluğu üyelerine Yönetim Kurulu üyesi Cahit Ağabeyli tarafından teşekkür belgesi sunuldu ve topluluğun kurucusu, Güney Azerbaycanlı Soydaşımız Dr. Veli Turan'ın plaketi Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Reyhan Hanım Rüstemova tarafından takdim edildi. Ocak 2015'de yapmış olduğu "92 Belgeseli"yle katıldığı yarışmada 4. olan Oğuzhan Koç'un plaketi Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Elgün bey tarafından takdim edildi. Gecenin devamında müzik ve eğlence devam etti. Geceye katılan misafirler, aileler, Dernek üyeleri ve Azerbaycanlı Öğrenciler Azerbaycan müzikleri eşliğinde doyasıya dans ettiler. Gecenin sonunda Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Uzm Ecz. Cavid Aydın vermiş oldukları destekten dolayı İNDEX teşkilatına, Eskişehirspor Yönetim kurulu üyesi İbrahim Eldem'e, ODA Restoran İşletmecisi Durmuş Calp'a, emeği geçenlere ve tüm katılanlara sonsuz teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.