Eskişehir'de çevre duyarlılığına ödül

Eskişehir'de çevre duyarlılığına ödül
Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Amfi Tiyatro’da “Çevre Şenliği ve Atık Pil Toplama Kampanyası Ödül Töreni” düzenlendi.

Dünya başta iklim krizi, su ve gıda kıtlığı olmak üzere çok sayıda sorunla boğuşurken, şehrin çevresini korumak için büyük bir mücadele veren kentlerin başında gelen Eskişehir’de 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında “Çevre Şenliği ve Atık Pil Toplama Kampanyası Ödül Töreni” düzenlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi iş birliğiyle Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleşen etkinlikler büyük ilgi gördü. Etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Kara, belediye bürokratları, eğitimciler, öğrenciler, aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte Dumlupınar İlkokulu Anasınıfı B öğlenci grubunun “Atık Malzemeler İle Hazırlanan Kıyafet Defilesi”, Milli İrade İlkokulu Ritim Grubu 3-C sınıfı öğrencilerinin gösterisi ile Gelişim Okulları Zeytin Çevre Kulübü ve Büyükşehir Belediyesi İklimKahramanları çevre duyarlılığına dikkat çeken gösteriler gerçekleştirdiler. Gösteriler sırasında renkli görüntüler ortaya çıkarken, minikler gösterdikleri performans ile büyük alkış aldılar.

Atık Pil Toplama Kampanyası Ödül Töreni’nde ise Tepebaşı ilçesinden Milli İrade İlkokulu, Hürriyet İlkokulu, Ertuğrulgazi İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Pilot Binbaşı Ali Tekin İlkokulu, TEİ Alparslan İlkokulu, Yarbay Mehmet Yaşar Gülle İlkokulu, Suzan Gürcanlı İlkokulu, Mithat Paşa İlkokulu, Eskişehir Bahçeşehir Koleji ödül aldılar.

Odunpazarı ilçesinden ise Yıldırım Beyazıd İlkokulu, Şehit Yunus Baykal Ortaokulu, Zehra Sarar Anaokulu, 24 Kasım İlkokulu, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu,1.Hava ikmal Bakım Merkezi İlkokulu, Öğretmen Esra Akkaya Anaokulu ödül alan okullar oldu.

Kırsal ilçelerden ise Oklubalı Sabri Kahvecioğlu Ortaokulu (İnönü ilçesi), Cevizli İlkokulu (Seyitgazi ilçesi), Necatibey İlkokulu (Mahmudiye ilçesi) ödül alan okullar arasında yer aldılar.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Kara, ödül alan okulları ve öğretmenlerini tebrik ederek, temiz bir geleceğin ancak temiz bir çevre ile olacağını belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Etkinlik sonunda 8. Çocuk Şenliği kapsamında atölye çalışmalarına geçildi. Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı yetkilileri de Çevre Şenliği ve Atık Pil Toplama Kampanyası Ödül Töreni’ne katılan ve duyarlılık gösteren tüm Eskişehirlilere teşekkür ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.