Eskişehir’i Eskişehir’e anlatmak çok zor

Eskişehir'i Eskişehir'e anlatmak çok zor

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Bölüm Başkanı Şükrü Kara, İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin tümünün Eskişehirli olduğunu belirterek, "Eskişehir her alanda olduğu gibi eğitim alanında da ağırlığını...

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Bölüm Başkanı Şükrü Kara, İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin tümünün Eskişehirli olduğunu belirterek, "Eskişehir her alanda olduğu gibi eğitim alanında da ağırlığını tüm ülkede hissettirmeye devam ediyor" dedi.
Eskişehir'de her yıl düzenlenen Eğitim Fuarı'na katılmak için gelen İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ile İstanbul Aydın Üniversitesi Genel Sekreteri Fehmi Büyükbayram üniversite hakkında bilgi verdiler.
Bölüm Başkanı Şükrü Kara, İstanbul'da her ortamda Eskişehir'i anlattıklarını, ancak bunu yapmanın İstanbul'da kolay Eskişehir'de zor olduğunu söyledi. "Eskişehir'i Eskişehirlilere anlatmak çok zor" diyerek sözlerine başlayan Kara, Eskişehir'in her alanda olduğu gibi eğitim alanında da kendini kanıtladığını anlattı. İstanbul Aydın Üniversitesi'nin 2003 yılında kurulduğunu ve 2007 yılında ise bugünkü durumunu aldığını söyleyen Kara, "İletişim Fakültesi olarak sektörün taleplerini göz önünde bulundurarak eğitim vermeye çalışıyoruz. Teoriden çok pratik ağırlıklı eğitim veriyoruz. Mezunlarımızın da yüzde 76'sı işe yerleşiyor" dedi. İstanbul Aydın Üniversitesi Genel sekreteri Fehmi Büyükbayram ise, üniversitenin bugün 12 bin 700 öğrencisi bulunduğunu kaydetti. 7 fakülte ve 21 bölümle eğitimlerini sürdürdüklerini ifade eden Büyükbayram, "üniversitemiz 2007 yılından bu tarafa vakıf üniversiteleri içinde en çok tercih edilen üniversite olma özelliğini korumaktadır" diyerek konuşmasını noktaladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.