ESOGܒde uluslararası sempozyum

ESOGÜ'de uluslararası sempozyum

Yurtiçi ve yurtdışından gelen katılımcılarla açılış ve 4 oturum şeklinde devam edecek sempozyumun ilk kısmı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. ESOGÜ İlahiyat Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Mustafa Daloğlu’nun Rum Suresi’nin...

Yurtiçi ve yurtdışından gelen katılımcılarla açılış ve 4 oturum şeklinde devam edecek sempozyumun ilk kısmı Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. ESOGÜ İlahiyat Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Mustafa Daloğlu'nun Rum Suresi'nin 20. ve 27. Ayetleri okumasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.
Sempozyum açılış konuşmalarının ilkini gerçekleştiren Sempozyum Koordinatörü ESOGÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Acar konuşmasında: "Hanefilik ve Şafiilik gibi mezhep mensuplarının bir arada yaşama konusundaki tarihi tecrübeleri ve gittikçe oluşmaya başlayan bazı tehlikelere dikkat çekmek üzere bu sempozyumu düzenlemiş bulunuyoruz.'' dedi.
Protokol konuşmalarının ardından ESOGÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dursun Hazer'in başkanlığını yaptığı ''Mezhep Olgusu'' adlı açılış oturumu ile devam eden sempozyum 8 Mayıs tarihinde sona erecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.