Ev kadını aday adayı oldu

Ev kadını aday adayı oldu
1979 yılından bu yana Eskişehir’de yaşayan, 2 çocuk, 4 torun sahibi ev kadını Ayşe Dost Vatan Partisi’nden Eskişehir milletvekili aday adayı oldu. Düzenlediği basın toplantısı ile adaylığının nedeni açıklayan Ayşe Dost,...


1979 yılından bu yana Eskişehir'de yaşayan, 2 çocuk, 4 torun sahibi ev kadını Ayşe Dost Vatan Partisi'nden Eskişehir milletvekili aday adayı oldu.

Düzenlediği basın toplantısı ile adaylığının nedeni açıklayan Ayşe Dost, günümüz Türkiye'sinde kadının sosyal hayatta hak ettiği yeri bulamadığını söyledi. 13 yıllık AKP iktidarında kadının tamamen ötekileştirilmiş ve köreltilmeye çalışıldığını öne süren Dost, "Günümüzde hala kadı bir mal gibi alınır, satılır, evde oturup çocuk doğurur, onları büyütür ve kocasına itaat eder haldedir. Oysa ki kadın, sosyal hayatın direğidir. Kadın düzendir, kadın estetiktir, zarafettir. Her şeyde kadın eli muhakkak gerektirir. Çünkü kadının olmadığı her iş eksiktir" dedi. Türkiye'deki kadın cinayetlerini anımsatan Vatan Partisi Eskişehir Milletvekili aday adayı Ayşe Dost, bu cinayetlerin toplumda kadına verilen değerin en somut göstergelerinden birisi olduğunu ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.