"Geçmişten gelen dostluk geliştirilmiş oldu”

"Geçmişten gelen dostluk geliştirilmiş oldu”
Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Emrah Ayhan, KAPA'ya davetli konuşmacı olarak katıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Önder ve Doç. Dr. Ayhan’ın birlikte katılım gösterdiği konferansta, "Public Administration in the Digital Era: Opportunities and Challenges of AI" (Dijital Çağda Kamu Yönetimi: Yapay Zekanın Fırsatları ve Zorlukları) adlı sunum ile kamu yönetiminde dijitalleşmenin getirdiği fırsatlar ve riskler konusunda dünyanın farklı ülkelerinden gelen akademisyenler ile bilgi paylaşımında bulunuldu.

“Güney Kore ile Türkiye arasında geçmişten gelen dostluk geliştirilmiş oldu”

Katıldığı konferans hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Emrah Ayhan şunları söyledi: “Uluslararası katılımla gerçekleşen ve oldukça verimli geçen KAPA sayesinde akademisyenlerin oluşturduğu sinerji Güney Kore ile Türkiye arasında geçmişten gelen dostluğu geliştirmiş oldu. Konferansta, dijitalleşmenin kamu yönetimi alanında yarattığı dönüşümler başta olmak üzere güncel birçok olgu çok yönlü olarak değerlendirildi. Anadolu Üniversitesinin kamu yönetimi alanındaki iş birliklerini geliştirmek ve farklı ülkelerden gelen akademisyenlerle Erasmus ve MOU gibi üniversiteler arasında öğrenci ve akademisyen değişimini öngören ortaklık anlaşmaları hakkında da değerlendirme yapma fırsatı bulduk.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.