Gel-Git çilesi son bulsun!

Gel-Git çilesi son bulsun!
 İşledikleri çeşitli suçlardan dolayı hapis cezasına çarptırılan ve ardından para ödemeye mahkûm edilen vatandaşlar adeta işkence çekiyor. Hapis cezasının paraya dönüştürülmesinin ardından taksit imkânından yaralanan...

 


İşledikleri çeşitli suçlardan dolayı hapis cezasına çarptırılan ve ardından para ödemeye mahkûm edilen vatandaşlar adeta işkence çekiyor. Hapis cezasının paraya dönüştürülmesinin ardından taksit imkânından yaralanan vatandaşlar adliye ile vergi dairesi arasında mekik dokuyor.


Mahkemelerin verdiği para cezasının taksitini ödemek isteyen vatandaşlar, 2 kez adliye bir kez de vergi dairesine aynı gün içerisinde gitmek zorunda bırakılıyor. önce adliye binasında bulunan infaz kalemine giden cezalı vatandaşlar kimlik göstermek kaydı ile aldıkları aylık taksit evrakı ile birlikte kent merkezinde yer alan Vergi Dairesine müracaat ederek, belirlenen taksitini ödüyor. Ardından vezneden yatırıldı dekontunu alan vatandaş, yeniden adliye binasına giderek evradı yeniden infaz kalemine teslim ediyor. Bu işlemini de yaptıran vatandaşlar yeniden çarşının yolunu tutuyor.


GEL-GİT çİLESİ


Taksitlendirilen adli para cezalarını ödemek için her ay aynı çileyi çektiklerini belirten Eskişehirliler, yetkilileri göreve davet ederek kendilerine yönelik ödeme kolaylığının sağlanmasını talep etti. Adliye ile kent merkezindeki ilgili kurum arasında dönüp durduklarını ifade eden onlarca kişi “Bizlere yaşatılan gel,git çilesine artık bir son verilmesini istiyoruz.Adliyeden Vergi Dairesine gönderilip para cezasını yatırıyoruz.Aldığımız para yatırma dekontu için yeniden adliye ye gelmek zorunda kalıyoruz.Başsavcılık ile Vergi Dairesi tarafından adliye içerisine bir vezne oluşturulmasını talep ediyoruz.Böylelikle git,gel sorunundan kurtulmuş olacağız” diye çağrıda bulundular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.