“Halk karşıtına oy yok!”

"Halk karşıtına oy yok!"

DİSK, KESK, TMMOB ve Eskişehir Tabip Odası emek ve halk karşıtı politikalara oy vermeyeceğini açıkladı. Grup adına konuşan Eğitim Sen Şube Başkanı Serkan Demir, emekten, eşitlikten, sosyal devletten, barıştan yana partilere...


DİSK, KESK, TMMOB ve Eskişehir Tabip Odası emek ve halk karşıtı politikalara oy vermeyeceğini açıkladı.
Grup adına konuşan Eğitim Sen Şube Başkanı Serkan Demir, emekten, eşitlikten, sosyal devletten, barıştan yana partilere oy vereceklerini söyledi.
Türkiye'de seçim süreçlerinin içerikli ve ilkeli yürümesi en önemli temennileri olduğunu vurgulayan Demir, kişiler üzerinden, kamplaştırıcı ve değerlerin sömürüsü üzerinden yapılacak bir çalışmayı da doğru bulmadıklarını kaydetti.
Demir, "400 vekil siparişi veren, farklı inanan veya düşünen kesimleri kutuplaştırıp sandığı kutsayıp demokrasinin diğer kanallarını açma konusunda baskıcı davranan, 12 Eylül darbesinin getirilerini kendi lehine kullanan, yüzde 10 seçim barajını Türkiye siyasetinde prangaya dönüştüren, sendika-demokratik kitle örgütü-oda-muhalefet partilerini yok sayan, buna rağmen 'Milli İrade' vurgusu yapan anlayış, ne demokratiktir ne de milli iraden yanadır" ifadelerini kullandı.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.