Havada ve rayda öne çıkıyoruz!

Havada ve rayda öne çıkıyoruz!
BEBKA destekli merkezin açılışını ise Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş M. Özaydemir, Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği Başkanı Mahmut Faruk Akşit, Raylı Sistemler Derneği...

BEBKA destekli merkezin açılışını ise Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş M. Özaydemir, Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği Başkanı Mahmut Faruk Akşit, Raylı Sistemler Derneği Başkanı M. Kenan Işık ve sanayiciler birlikte gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna havacılık ve raylı sistemler alanında Eskişehir'in önemli bir potansiyeli olduğunu belirterek, "Eskişehir sanayisi ve Sanayi Odamız Ar-Ge ile mesleki eğitim merkezlerinin kurulmasında önemli görevler üstleniyor, başarılı işler yapıyor. BEBKA'nın katkılarıyla açılan bu merkez var olan potansiyelimizin umarım gelişmesine katkı sağlar" dedi. 

Merkezin açılışında konuşan ESO Başkanı Savaş M. Özaydemir ise, söz konusu Ortak Ölçüm Merkezi'nin KOBİ'lerin ihtiyacı olan 3 boyutlu hassas ölçümleri gerçekleştireceğini ve ürün kalitesinin ya da ürün geliştirme sürecinin bu sayede kısalabileceğini vurguladı. Özaydemir, "Eskişehirli sanayicimiz için BEBKA desteği ile kurulan bu merkez, havacılık ve raylı sistemlerin gelişimine katkı sağlarken diğer KOBİ'lerimiz içinde hizmet sunacak" diye konuştu. 

Eskişehir'de alt yapı var
Özellikle raylı sistemler ve havacılık alanında Türkiye'nin gelecekte söz sahibi olacak ülkelerden biri olduğuna vurgu yapan ve bu konuda değerlendirmelerde bulunan Vali Tuna, Eskişehir'inde iki sektörde de bilgi birikimi ile alt yapısı alt yapısı olduğu, bu yüzden önemli pay alacağını bildirdi. 

Eskişehir'in kümeleri oluşturan firmaları ve yan sanayisi ile ihracattan pay aldığına değinen Vali Tuna, "günümüzde kaliteyi tespit ve sertifika edecek test merkezlerine çok ihtiyaç var. Üretilen parçaların testlerinin yapılması ve sertifikalanması dünyada kabul görmesi anlamına geliyor. Bu yüzden böyle merkezlerin varlığı ihracatımız içinde çok önemli" dedi. 

Ortak Ölçüm Merkezi açılışının sonra Vali Tuna ve beraberindeki heyet Eskişehir OSB İş ve Ticaret Merkezi'nde bulunan Eskişehir Havacılık Kümelenmesi ile Raylı Sistemler Kümelenmesinin ofislerinin de açılışlarını gerçekleştirdi. Sonrasında ise Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği üyelerinin katılımıyla kümenin olağan genel kurulu ESO'da yapıldı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.