"İMO da değişim şart"

“İMO  da değişim şart”
İnşaat mühendisleri Odası’nın 23-24 Ocak tarihlerinde yapılacak olan şube genel kurulunda başkanlığa adaylığını açıklayan Şahap Bayraktar, "İnşaat mühendisleri Odası’nın temel felsefesi ışığında bugünkü yönetimle...

İnşaat mühendisleri Odası'nın 23-24 Ocak tarihlerinde yapılacak olan şube genel kurulunda başkanlığa adaylığını açıklayan Şahap Bayraktar, "İnşaat mühendisleri Odası'nın temel felsefesi ışığında bugünkü yönetimle yürüttüğümüz tüm uzlaşma çabalarından bir sonuç alınamamıştır" dedi.
Demokratik, çağdaş ve İMO felsefesine uygun bir yönetim anlayışını odada hakim kılmak için 2010-2012 döneminde oda yönetimine aday olduklarını söyleyen Bayraktaroğlu, hedeflerini şu şekilde sıraladı;
"İMO'nun partiler üstünde bir duruşu olması, herhangi bir partinin yörüngesinde olduğu izleniminin verilmemesi gerektiğine inanıyoruz. İMO etik kurallarına uyacağız. Yönetim kurullarında olan arkadaşlarımız görev süreleri içinde herhangi bir siyasi partide yönetici, aday, aday adayı gibi görevlere talip olmayacaklardır.
İMO'nun kent sorunlarıyla yakından ilgilenmesi, görüşlerini kentle paylaşması ve bu konuda kamuoyu yaratması zorunluluğuna inanmaktayız. İMO'da şeffaf ve demokratik bir yapıyı egemen kılacağız. Oda-üye ilişkilerini arttırıcı projeleri ortaya koyacağız ve bunları yaşama geçireceğiz. Meslektaşlarımızın özlük haklarının takipçisi olacağız. Değişime açık, genç mühendis arkadaşlarımızın İMO'ya aktif katılımlarını sağlayacağız. Oda-üniversite ilişkilerini gerçekleştirmek için gerekli adımları atacağız. Üyeler arasındaki ilişkiyi arttıracak sosyal faaliyetleri hayata geçireceğiz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.