İNGİLİZ KONUKLAR ETO'DA

İNGİLİZ KONUKLAR ETO’DA
Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Yatırım Müdürü Belgin Clissold, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ile bir araya geldi. Toplantıya ETO Yönetim...

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Yatırım Müdürü Belgin Clissold, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ile bir araya geldi. Toplantıya ETO Yönetim Kurulu ve Meclis Divanı da eşlik etti. Toplantıda Eskişehir Ticaret Odası'nın çalışmaları hakkında kısaca bilgi veren ETO Başkanı Metin Güler, gerek Büyükelçilik gerekse Türkiye'de İngiliz Ticaret Odası ile yakın ilişki içinde olduklarını belirtti. Türkiye'nin, AB içinde dış ticaret dengesinin pozitif olduğu tek ülkenin Birleşik Krallık olduğunu hatırlatan Başkan Güler, bu anlamda Birleşik Krallığın önemli olduğunu; ancak yalnızca ticaret değil yatırımların da gündeme gelmesi gerektiğini kaydetti. Eskişehir'in yatırım konusundaki maliyet ve insan kaynağı avantajlarına vurgu yapan Güler, "Eskişehir yatırımcılarına ciddi maliyet ve kalite avantajları sunuyor. İngiliz yatırımcılar bu avantajı değerlendirmek için bir an önce harekete geçmeliler. Bu konuda Eskişehir Ticaret Odası işbirliğine hazırdır" şeklinde konuştu.
Büyükelçi Richard Moore: Önceliğimiz ticaret
Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore ise, Birleşik Krallığın 1583'ten bu yana Anadolu'da Büyükelçilik düzeyinde temsil edildiğini ve o günden bu yana önceliğinin ticaret olduğunu ifade etti. Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki ticari ilişkilere dair değerlendirmelerde de bulunan Moore, çok sayıda Türk devinin Birleşik Krallıkta yatırım yaptığını, bu durumun Birleşik Krallık için onur verici olduğunu söyledi. Eskişehir Ticaret Odası ile 2014 yılında imzalanan mutabakat anlaşmasının Eskişehir'in Birleşik Krallıktaki bilinirliğini yükselttiğinin altını çizen Moore, işbirliğinde tüm taraflar için değer yaratacak yeni adımlara hazır olduklarını dile getirdi. Toplantıda, Eskişehir Ticaret Odası'nın üyelerine başta vize olmak üzere ticareti ilgilendiren birçok konuda kolaylık sağlayacak yeni bir anlaşma için çalışma başlatılmasına karar verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.