İyiki onlar var

İyiki onlar var
Ekonomik krizle sarsılan Eskişehir piyasalarında en çok işsizlik sorunu ortaya çıkmış ve krizin en ağır yaşandığı zaman dilimlerinde pek çok kişi işsiz kalmıştı.İşsizliğin getirdiği sıkıntılarla birlikte kışa giren...

Ekonomik krizle sarsılan Eskişehir piyasalarında en çok işsizlik sorunu ortaya çıkmış ve krizin en ağır yaşandığı zaman dilimlerinde pek çok kişi işsiz kalmıştı.
İşsizliğin getirdiği sıkıntılarla birlikte kışa giren binlerce aile başta ısınma olmak üzere pek çok ihtiyacını karşılamakta güçlük çekince imdada yardım kuruluşları Hızır gibi yetişti.
Fakirliğin getirdiği sıkıntılarla birlikte yemek ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan pek çok eve yemek götüren Büyükşehir Belediyesi, aşevi aracılığı ile de bu kişilere yardımlarını sürdürüyor.
Kendisine ait aşevinde sıcak yemek pişiren Büyükşehir Belediyesi yemeklerini ihtiyaç sahiplerine dağıtmayı sürdürüyor.
Bu yıl itibari ile belediye aşevinden faydalananların sayısını 12 bini bulduğu söyleniyor. Binlerce kişiye sıcak aş sunan belediyeye aşevine de başta Eskişehirliler olmak üzere bazı kurumlarda nakdi ve ayni yardımlarını da sürdürerek bu dağıtıma katkı sağlıyorlar.
İşsiz kalan ve fakirlik nedeniyle kışlık ihtiyaçlarını karşılayamayan insanlara yardım elini uzatan önemli kurumların başında da Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları geliyor. İlçe kaymakamlıkları aracılığı ile ihtiyaç sahibi kişilere ulaşan ekipler tonlarca kömürün bu kişilere ulaşmasını sağlıyor. Vakıflar aracılığı ile bu kış ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan kömür miktarının ise 50 bin tonu bulduğu ifade ediliyor. Bu rakamların ise kış sonuna kadar daha da artacağı tahmin ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.