Kent Konseyinden birliktelik çağrısı

Kent Konseyinden birliktelik çağrısı
Kent Konseyi Genel Kurul açılış konuşmasını yapan Kazım Kurt, Eskişehir’in son yıllarda Türkiye’nin örnek kentlerinden biri haline geldiğini söyledi. Giderek dünyaya örnek olacak işler yapabilmek için belli ilkeler doğrultusunda...

Kent Konseyi Genel Kurul açılış konuşmasını yapan Kazım Kurt, Eskişehir'in son yıllarda Türkiye'nin örnek kentlerinden biri haline geldiğini söyledi. Giderek dünyaya örnek olacak işler yapabilmek için belli ilkeler doğrultusunda bir arada olunması gerektiğini ifade eden Kurt, "Belediyeleri, Vilayeti, üniversiteleri, Sanayi ve Ticaret Odası, Esnaf Odaları, sivil toplum kuruluşları, TMMOB, TURMOB, Baro, sendikalar başta olmak üzere kentteki tüm oluşum ve platformların ortak bir hedef etrafında birleşmesi gerektiğini söyledi. Kurt, "Belki de şimdiye kadar yapamadığımız işlerden birisi bu. Hepimiz ayrı ayrı şikâyetçi olduğumuz bu konuda ilk adımı atmayı diğerimizden bekliyoruz. Oysa tereddüt etmeden, birbirimizden çekinmeden ilk adımı atabilmeliyiz. Biz buradan tüm yetkililere sesleniyoruz; ilk ardımı biz atıyoruz, siz ne isterseniz yapacağız. Ön koşulumuz, kişisel beklentimiz yok. Yeter ki sürdürülebilir kalkınma içinde, demokratik ilkelere uygun, kentin hak ve hukukunu korumaya yönelik olsun. Başkaca bir beklentimiz yok" dedi.
Belediye Yasasının 76. maddesinin Kent Konseylerinin kuruluşunu anlatırken, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi görevini Kent Konseyi'ne yüklediğini anlatan Kurt, "bu görev doğrultusunda Eskişehir'in vizyonu ne olacak sorusunu soruyor ve bugünden itibaren kent konseyinin bileşenleri ile ortakları ile bu soruya yanıt arıyoruz. Arayışımız sırasında bizimle olmanızı, bize yardım etmenizi, bize yol göstermenizi ve samimi olmanızı diliyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.