“Kültürümüzü yaşatacağız”

"Kültürümüzü yaşatacağız"

Vali Özdemir Çakacak, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyon Başkanı Zihni Çalışkan ve beraberlerindeki heyeti makamında kabul etti.Balkan Rumeli Türkleri...


Vali özdemir çakacak, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyon Başkanı Zihni çalışkan ve beraberlerindeki heyeti makamında kabul etti.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı için ülkemizin çeşitli şehirlerinden Eskişehir’e gelen konukları ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Vali çakacak, geçmişten gelen kültürümüzün yaşatılması adına yapılan çalışmalara önem verdiklerini söyledi.
Balkan göçmenlerinin yoğun olarak yaşadığı şehirlerden biri olan Eskişehir’de olmaktan mutluluk duyduklarını aktaran Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Hacıoğlu da yapılan çalışmalar hakkında Vali çakacak’a bilgi verdi.
Genel merkezlerinin Bursa’da olduğunu söyleyen Başkan Hacıoğlu, 200’e yakın derneğin konfederasyona bağlı olduğunu ifade etti. 2005 yılında kurulan konfederasyonun 3’üncü kez Eskişehir’de buluştuğunu bildiren Başkan Hacıoğlu, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonunun çok aktif çalıştığını belirtti. Genel Başkan Hacıoğlu, ziyareti kabulden dolayı Vali çakacak’a teşekkür ederek sözlerini bitirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.