“Müteahhitliğe soyunan  TOKİ ile rekabet edemiyoruz”

"Müteahhitliğe soyunan TOKİ ile rekabet edemiyoruz"

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Eskişehir Şubesi, 55. kuruluş yıldönümünü Anemon’da düzenlenen bir geceyle kutladı. Gecede, meslekte 40. yılını dolduran 4 mühendis ile, 25. yılını dolduran 17 mühendise plâketleri...

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Eskişehir Şubesi, 55. kuruluş yıldönümünü Anemon'da düzenlenen bir geceyle kutladı. Gecede, meslekte 40. yılını dolduran 4 mühendis ile, 25. yılını dolduran 17 mühendise plâketleri verildi.

"CUMHURİYET'İN
DEĞERLERİ"
Milletvekili Murat Sönmez'in ve çok sayıda inşaat mühendisini ile TMMOB'ye bağlı odaların temsilcilerinin katıldığı gecede konuşan İMO Eskişehir Şube Başkanı Erman Gölet, içinde bulunduğumuz ekonomik ve siyasal krizin iyi tahlil edilmesi gerektiğini söyledi. İktidarın yatırımın ve üretimin değil, sadece borçlanarak tüketimi körüklediğini öne süren Gölet, bu anlayışla krizin derinleştiğini, ülkemizin Cumhuriyet tarihi boyunca yarattığı tüm sanayi kuruluşlarının uluslar arası sermayeye ve onların ülkemizdeki uzantılarına yok pahasına devredildiğini kaydetti. Gölet, bu durumun mühendisleri de olumsuz etkilediğini belirterek, şöyle konuştu:

"TOKİ İLE REKABET"
"Bu politikalar halkımızla birlikte biz mühendisleri de olumsuz etkilemekte, yeni mezunlarımız iş bulamamakta, çalışanlar ise hak ettiklerinin çok altında bir ücrete razı olmamaktadırlar. Serbest çalışan meslektaşlarımız bu acımasız piyasa koşullarının ve ağır vergi yüklerinin yanı sıra sosyal görevini bir kenara bırakarak müteahhitliğe soyunan TOKİ ile rekabete zorlanmaktadır."
Gölet, iktidarın cemaatler ve yandaşları aracılığı ile Cumhuriyetin başta laik- demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olması gibi en temel değerlerini kendi ideolojisine ve yaşam biçimine uygun olarak değiştirmek istediğini belirtti. İMO Eskişehir Şube Başkanı Erman Gölet, kendisine boyun eğmeyen kuruluşların da iktidar tarafından 'siyaset yapmakla' suçlandığını, oysa sorumlulukları gereği siyaset yaptıklarını vurguladı.

40. YIL ONURU
Meslekte 40. yılını dolduran ve İMO tarafından kendilerine plâket verilen inşaat mühendisleri şöyle: Fevzi Tümlü, Münir Sevinç, İrfan Soyoğlu, Mehmet Arif Müftüoğlu
25. YIL ONURU
Meslekte 25. yılını dolduran ve plâket verilen inşaat mühendisleri de şunlar: Atagür Tunca, Burhan Yalçın, Mustafa Erdoğdu, Zehra Düzgüneş, Ertaç Düzgüneş, Mehmet Banaz, Esin Tezgeç (Aktaş), Metin Aslanbay, Hüsnü Kaptan, Nurşen Avcı, Faruk Mermer, Abdulbaki Arslan, İsmail Hakkı Oğuzman, Ahmet Hamdi Keser, Selim Banar, Ayfer Azman, Şenol Kara.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.