Nejat Yavaşoğlu söyleşi konuğuydu
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nin düzenlediği ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Oktay Ekinci'nin yönettiği "Kent ve Kültür" söyleşilerinin konuğu Bulutsuzluk Özlemi Gurubunun solisti ve mimar Nejat Yavaşoğulları oldu. "Kent ve Müzik" konusunun işlendiği söyleşide Oktay Ekinci, Bizim şarkılarımız kentle bütündür, köy denildiğinde güzel türkülerimiz gelir derken günümüzde kentlerin yaşadığı dönüşümün müzik kültürüne de etkisi olduğunu vurguladı. Nejat Yavaşoğulları da Türkiye'de yaşanan kentleşmenin dokuları değiştirdiğini belirterek insanların geldikleri yörelerden taşıdıkları tınıları kent yaşamında yaşattıklarını söyledi. Yozlaşan kent kültürünün müzik üzerindeki etkisi ve müzikte yaşayan kent kültürünün konuşulduğu keyifli söyleşi sonrası Nejat Yavaşoğullar unutulmaz şarkılarından örnekler sunduğu bir dinleti gerçekleştirdi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.