Okullarda saat karmaşası sürüyor

Okullarda saat karmaşası sürüyor

Okulların açılmasına iki gün kala değişen ders saatleriyle ilgili herhangi bir gelişme olmadığını belirten Servisçiler Odası Başkanı Taşkın Tırpan, “Emniyet Müdürlüğü, Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve odalar...


Okulların açılmasına iki gün kala değişen ders saatleriyle ilgili herhangi bir gelişme olmadığını belirten Servisçiler Odası Başkanı Taşkın Tırpan, “Emniyet Müdürlüğü, Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve odalar olarak valilikte bir toplantı yaptık, mutabakat sağladık. Ancak vali bey onaylamadı” dedi.

Okulların açılmasına iki gün kala Valilik tarafından değiştirilen okula giriş saatleri ile ilgili sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Saatlerin değiştirildiği günden beri karara karşı çıkan Servisçiler Odası Başkanı Taşkın Tırpan, henüz bir gelişme olmadığını kaydetti.
Okulların açılmasına iki gün kala değişen ders saatleriyle ilgili herhangi bir gelişme olmadığını belirten Servisçiler Odası Başkanı Taşkın Tırpan, “Emniyet Müdürlüğü, Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve odalar olarak valilikte bir toplantı yaptık, mutabakat sağladık. Mutabakatta 07.45 ikili eğitim, 08.00 lise dengi okullar içindi. Ancak vali bey onaylamadı. Valilikteki mutabakat sağlanmış olsaydı yüzde 100’ünü çözemesek de yüzde 90’nı çözülürdü” dedi.
Eski düzende çocukları okullara bıraktıklarını vurgulayan Tırpan, “Yine eski düzende çocukları okullara biraz erken indiriyoruz. 07.15-07.25 arası indiriyoruz. Erken indiriyoruz ama kesinlikle okul kapılarını açmıyorlar. Okullarda hizmetli dahi kapıyı açmıyor, çocuklar içeri giremiyor” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.