Organize'de eylem!
OMK Kağıt ve Karton Fabrikasından çıkarılan 22 işçi için dün fabrika önünde eylem yapıldı. Türk İş'e bağlı Selüloz İş tarafından yapılan eylemde işten çıkarmalar protesto edildi. Selüloz İş yöneticileri eylemde yaptıkları açıklamada yaşanan çıkarmaların haksızca yapıldığını, işçilerin sendika ve toplu sözleşme istedikleri için bu durumun yaşandığını iddia ettiler.
Yapılan eyleme CHP Milletvekili Kazım kurt ile İl başkanı Erman Gölet ve İlçe Başkanı Erdal Çakıcıer'de destek verdi.
Eylemde ayrıca bir konuşma yapan Türk İş Temsilcisi Nejat Kılıç'ta; "Keşke bugün bu eylemi yapmak yerine toplu sözleşme imzalasaydık. İşçilerimizin arkasındayız" diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.