Pancar Koop'ta tek Adaylı kongre

Pancar Koop’ta tek  Adaylı kongre
64’üncüsü gerçekleşen kongre Şeker Stadyumu’nda gerçekleşti. Genel kurul da mevcut başkan Halil Ünal tek aday olarak seçime katılarak yeniden güven tazeledi. Kayıtlı 75576 üyenin olduğu öğrenilen Eskişehir Pancar Ekicileri...

64'üncüsü gerçekleşen kongre Şeker Stadyumu'nda gerçekleşti. Genel kurul da mevcut başkan Halil Ünal tek aday olarak seçime katılarak yeniden güven tazeledi. Kayıtlı 75576 üyenin olduğu öğrenilen Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi kongresine yaklaşık 2500 kişinin katıldığı görüldü.
Kongre de konuşan aday Halil Ünal, kongrenin herkes için hayırlı olmasını dileyerek, "Pancar Kooperatifi Eskişehir olarak Türkiye'de bütün projelerin 16 yıldır örneği olmuştur ve örnek olmaya devam edecektir. Bir mazot dağıtımı ilk bizden başlamıştır, sözleşmeli ayçiçeği projesi bizimdir, sözleşmeli mısır ekimi yine ilk sizin projenizdir. Yine bu projelerin bir yenisi sözleşmeli tohum üretimi olmak üzeri yeni projelerimizle yeni sezonda hep birlikte kendi tohumumuzu kendimiz üreteceğiz" dedi.
Tarım kooperatiflerinin teşkilatlandığı bu kooperatifçiliğin üreticilerin müessesesi olduğunu dile getiren Halil Ünal, Konya'da kurulan Torku çiftçi malının dünyanın beşinci gıda sektörü yapılacağını söyleyerek, "Konya'da kurulan Torku çiftçi kuruluşunu inşallah gelecek beş yılda dünyanın beşinci gıda sektörü yapacağız. Torku çiftçinin malı, Torku'ya hepimiz sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.
Alpu, Bursa Yenişehir ve Sivrihisar olmak üzere birer tonluk 4 tane çelik silo kurulacağı projesinin müjdesini veren Ünal, paketleme, mısır silaj makinelerinin de Yenişehir ve Alpu bölgelerinden başlamak üzere bütün bölgelere hizmet vermeye başlayacağını söyledi.
Mevcut başkan Halil Ünal'ın tek aday olduğu kongrede yönetim listesi şu isimlerden oluştu: "Rafet Demirtaş, M. Dündar Ünlü, Sadi Aktaş, Hasan Kırıkçı"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.