Prof.Dr.Bütün Türkiye Bilimler Akademisi'nde

Prof.Dr.Bütün Türkiye Bilimler Akademisi’nde
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vural Bütün bilim dünyasına bilimine yapmış olduğu önemli katkılar ve gösterdiği yüksek bilimsel performans nedeniyle ülkemizin bilimsel anlamda en yüksek organı olan...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vural Bütün bilim dünyasına bilimine yapmış olduğu önemli katkılar ve gösterdiği yüksek bilimsel performans nedeniyle ülkemizin bilimsel anlamda en yüksek organı olan Türkiye Bilimler Akademisi'ne (TÜBA) Asosiye Üye seçildi.
Bilim ve teknolojiye önemli katkı yapan ve bu katkıyı devamlı kılabilecek potansiyelde olanların üye olabildiği TUBA üyeliklerinde 34 Şeref Üyesi, 87 Asil Üye ve 15 Asosiye üye bulunmakta.
Üyelerin %99 oranda Ankara, İstanbul ve İzmir üniversitelerinden olduğu düşünülürse, Prof. Dr. Vural Bütün'ün bir zoru başardığı görülmekte. Üyelik için, adayın çalışmalarının dünyaca kabul edilirliğinin göstergesi olarak yüksek derecede atıf almış olması, kitaplarda ve derleme yazılarında adının geçiyor olması, adı ile anılan eser veya buluşlarının olması gibi ciddi kriterler aranıyor.
Yaşıtları arasında ülkemizde en çok atıf alan (1500 atıf) sayılı birkaç bilim adamı arasında yer alan Pof. Dr. Bütün, pek çok ödüle de imza attı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.