Prof.Dr.Görenek Birlik yönetimine girdi

Prof.Dr.Görenek Birlik yönetimine girdi
Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Bülent Görenek geçen hafta Münih’te gerçekleştirilen Avrupa Kardiyoloji Derneği Kongresinde "Akut Kardiyovasküler Hastalıklar Birliği’nin" kuruluşunda...

Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Bülent Görenek geçen hafta Münih'te gerçekleştirilen Avrupa Kardiyoloji Derneği Kongresinde "Akut Kardiyovasküler Hastalıklar Birliği'nin" kuruluşunda görev aldı, yönetim kurulu üyeliğine ve saymanlığına seçildi.
Söz konusu birlik, halen Avrupa ve dünyanın çeşitli ülkelerinden 1200'e yakın üyesi, beş komitesi, bilimsel dergisi, kaynak kitapları, yıllık düzenlediği bilimsel kongreleri ile derneğin en yeni ancak en aktif ve büyük birliklerinden biri durumunda. Birlik bu yılki kongresini 20-22 Ekim tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirecek.
Akut Kardiyovasküler Hastalıklar Birliği'nin belli başlı ilgi alanlarını akut miyokard infarktüsü-kalp krizi, akut koroner sendromlar, kalp krizi sırasında balon ve stent uygulamaları, akut kalp yetmezliği ve aritmiler oluşturmaktadır.
Prof. Dr. Bülent Görenek ayrıca Münih'te Avrupa Kardiyoloji Derneği Eğitim Komitesi üyeliği görevine de başlamıştır. Prof. Dr. Alec Vahanian başkanlığında görev yapacak olan bu komite, Avrupa Kardiyoloji Derneği Kongre Program Komitesi ve Kılavuz Komitesi ile yakın bir işbirliği içinde çalışmalarını yürütecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.