Eskişehir merkezindeki nüfusu azaltacak öneri!

Eskişehir merkezindeki nüfusu azaltacak öneri!
İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş, Sivrihisar’ın Kaymaz Mahallesinde organik sera üretiminin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş, organik tarım ve sera yönteminin sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek, doğayı ve toprağı korumak için hayati öneme sahip olduğunu söyleyerek organik tarımı sadece çiftçinin değil aynı zamanda tüketicinin de çevresel ve sağlık acısından tercih etmesi gerektiğini ifade etti.

Organik tarımın önemine değinen Toptaş, Kaymaz Mahallesinde organik sera tarımının desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Toptaş, “İlçemizin sebze ve tahıl deposu, suyu bol, toprakları bereketli ve ulaşımı kolay olan Yeşil Kaymaz mahallemizde organik sera üretimi desteklenmelidir. İlimizin ve ilçemizin doğal organik ürünlerle beslenmesi açısından büyük önem taşıyan organik sera üretimi mahallemizde küçük çapta kendi imkânları ile bireysel olarak yapılmaktadır” diye konuştu.

“ORGANİK SERA ÜRETİMİ ÖZENDİRİLMELİ”

Toptaş, “Verimli arazileri ile her türlü ürün yetiştirmeye haiz olan bu şirin mahallemizde doğanın, toprağın yok olmaması ve insanlarımızın sağlıklı yaşaması için suni gübrelerden kaçınılarak doğal hayvansal gübrelerden faydalanılarak yapılan organik sera üretimi özendirilmelidir. Bu konuda hem devletimiz hem de yerel yönetimler tarafından vatandaşlarımıza seminerler ve maddi destek verilerek büyük seralar yapılmak sureti ile sağlıklı kaliteli ürünler yetiştirilmesi sağlanmalıdır” ifadeleriyle devam etti.

“ŞEHRE GÖÇ DE ENGELLENMİŞ OLACAK”

Organik sera ve tarım desteğiyle bölgede istihdamın da artırılacağını vurgulayan Toptaş, “Organik sera ve tarım desteği sağlandığında bölgemizde gençlerimize yeni iş alanları ve istihdamı yaratmak sureti ile yerelden şehre göçün de önlenmesi sağlanmış olacaktır. Her geçen gün gıdaya erişimin zorlaştığı ve gelecekte bizi bekleyen gıda krizine hazırlıklı olmak adına bu verimli topraklar boş bırakılmamalı, sosyal devletin ve sosyal belediyeciliğin gereği olarak Kaymaz Mahallemize sahip çıkılmalıdır” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.