"Sağlık çalışanlarında mahsun bir hüzün kaldı"

“Sağlık çalışanlarında mahsun bir hüzün kaldı”
 Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Kararman, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın açıklamasını değerlendirerek, “ Türk milletinin alkışlarının mutluluğuyla beraber yine mahzun...

 


Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Kararman, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın açıklamasını değerlendirerek, “ Türk milletinin alkışlarının mutluluğuyla beraber yine mahzun bir hüzün kalmıştır” dedi.


Sosyal medya hesabından açıklama yapan Hüseyin Kararman, “32 Bin personel alımı hem atama bekleyen sağlık çalışanları açısından hem de iş yükü altında boğuşan sağlık çalışanları açısından tam bir çözüm olmasa da olumlu bir adım. Ancak bu kadroların tamamı sağlık çalışanları için mi kullanılacak yoksa 4D kapsamında yerleştirilecekler olanlar da bu sayıya dahil edilecek mi?” diye sordu.


“HAYAL KIRIKLIĞI”


Malzeme temini hakkında yapılan açıklamaların çalışanları mutlu etmediğini ifade eden Kararman,


“Hastalıkla göğüs göğse mücadele eden sağlık çalışanları testi kırılmadan malzeme ve ekipmanların ellerine ulaştırılmasını bekliyor. Döner sermayelerin tavandan ödenmesinin nasıl olacağı hakkında yazıyı görmek ve ona göre değerlendirme yapmak daha doğru olacaktır lakin tüm iyimserliğimizle baksak da çalışanlar açısından tam bir muammadır. Ayrıca sadece üç ay için olmasa da tam bir hayal kırıklığıdır” dedi.


“SAĞLIK HİZMETLERİ BüTüNDüR”


Sağlık hizmetlerinin bir bütün olduğunu ve ekip ruhu ile hareket edilmesi gerektiğinden hareket ettiklerini kaydeden Kararman,  “Aile Sağlığı Merkezlerinde can siperena bir şekilde çalışanlar hakkında her hangi bir düzenleme yapılmamış olması çalışma barışına nasıl etki edecektir?
Sonuç olarak Covit19 başta olmak üzere; tüm sevdiklerinden ayrı kalmayı dahi göze alarak toplumun büyük bir kesimi evlerinde her türlü riskten uzak bir şekilde bekliyorken çalışmak durumunda kalan bizlere bu açıklamalar yeterli olmamıştır. Bize yine yüce Türk milletinin alkışlarının mutluluğuyla beraber, yine mahzun bir hüzün kalmıştır” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.