"Sen de Bir Pati Sev" ülke turunda

“Sen de Bir Pati Sev” ülke turunda
Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak üzere ‘Sen de Bir Pati Sev’ projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.Bugüne kadar Eskişehir çapında...


Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak üzere ‘Sen de Bir Pati Sev’ projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Bugüne kadar Eskişehir çapında binlerce öğrenciye ulaşarak eğitim çalışması yürüten Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ankara, İzmir, Kocaeli gibi şehirlerden gelen davetleri de kabul ederek eğitim faaliyetleri gerçekleştirmişti. Veteriner İşleri Müdürlüğü son olarak Kayseri ve Nevşehir’de toplam 200’e yakın öğrenci ile eğitim kurumlarında eğitim çalışması yaptı.
Doğal Yaşam Merkezi’nde görevli personeller projeyi anlatmak üzere ilk olarak Kayseri’de bulunan Yeni Dünya Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde sunum yaptı. Burada konuşan belediye personeli Canan Aktaş, “Bu projede amacımız; sokak hayvanlarına nasıl davranmalıyız ve onlardan nasıl korunmalıyız konularını çocuklarımıza anlatmak. Eskişehir’de başlattığımız bu proje şehir dışından da oldukça yoğun ilgi gördü. Başta Ankara, İzmir, Kocaeli gibi illerde eğitim verdik. Bu günde Kayseri’deyiz çocuklara sevgiyi, paylaşmayı ve sorumluluk duygusunu aşılamak istiyoruz. Dışarıda bir hayvan gördüklerinde korkmamalarını ve onlara nasıl davranılması gerektiğini anlatıyoruz. Biz okulları canlı hayvanlarla geziyoruz. Minik çocuklarımızın hayvanları yakından tanımasını istiyoruz” dedi.
Veteriner Hekim Hamit Can Köse ise Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’nde yapılan aşılama, kısırlaştırma ve sahiplendirme çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Yeni Dünya Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Şükriye Yenidünya ise “Bizim çocuklarımız 25-66 ay yaş arasında bulunuyor. çocuklarımızın birebir dokunarak ve yaşayarak hayvanları sevmesini istedik. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’nin bu çalışmalarını basından takip ediyoruz. Biz de çocuklarımıza Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin projesi ile hayvanları tanıtmak ve çocuklara sevdirmek istedik. çocuklarımız çok güzel vakit geçirdi” ifadelerini kullandı.
HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR
Tepebaşı Belediyesi ekipleri tarafından çocuklara yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları kapsamında çocuklara sokak hayvanları ve evcil hayvanların bakımı ile ilgili temel bilgilerden oluşan sunumlar da yapılıyor. çocukların konuyu pekiştirmesini kolaylaştırmak amacıyla Doğal Yaşam Merkezi’nden götürülen kedi, köpek ve tavşanlar çocuklardan yoğun ilgi görürken eğitim sonrası minik öğrencilere çeşitli hediyeler ve teşekkür belgesi de takdim ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.