Sevinç ve hüzün aynı anda yaşandı

Sevinç ve hüzün aynı anda yaşandı
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aşağısöğütönü Mahallesinde emekli ve alt gelir grubu uygulaması kapsamında yaptırılan konutlar için kuralar çekildi. Kura çekimi sırasında konut sahibi olmaya...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aşağısöğütönü Mahallesinde emekli ve alt gelir grubu uygulaması kapsamında yaptırılan konutlar için kuralar çekildi. Kura çekimi sırasında konut sahibi olmaya hak kazananların sevinci ile kuradan çıkamayanların hüznü aynı anda yaşandı. Konut hakkına sahip olan vatandaşlar ise, konutlarına taşınmayı sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti. 


Eskişehir Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda çekilen kuralar ile vatandaşlar konutlarının neresi olacağını öğrendi. Gerçekleşen kura, mutlu anlara sahne olurken, vatandaşlar ekrana yansıyan sonuçları da dikkatli bir şekilde takip etti. TOKİ sayesinde yeni evlerine kavuşacak olan Eskişehirliler, Aşağısöğütönü mahallesinde bulunan konutlarına yerleşecekleri günü sabırsızlıkla bekliyorlar.
"İLK KEZ EV SAHİBİ OLUYORUZ VE çOK MUTLUYUZ"
Kura çekiminde evinin yeri belli olan Durmuş Vur, "Allah bizi mutlu günlerimize ulaştırdı. Allah olmayanlara da versin. Allah devletimize milletimize zeval vermesin ve kimseyi utandırmasın. İki yıldır bekliyoruz. İki yıl önce kuradan çıkmıştı hak sahibi olarak. Burada da anahtar çekildi. Kuradan bize dördüncü kat çıktı. çok mutluyuz çok sevinçliyiz. Allah kimseyi utandırmasın. İlk kez ev sahibi oluyoruz ve çok mutluyuz. Babama çıktı ama babam rahmetli olduğu için hak sahibi oğlu olarak ben varım" şeklinde konuştu.
Yeni evine kavuşmayı bekleyen emekli Rukiye Eyvaz, "çok mutluyum. İlk kez ev sahibi oluyorum. Emekli oldum. Ne diyeceğimi ne yapacağımı bilmiyorum, şuanda konuşamıyorum. çok teşekkür ederim" dedi.
SON OLARAK KONUŞAN NİYAZİ GüLDOĞAN İSE, DUYGULARINI ŞU SöZLERLE ANLATTI:
"Şuan gariban, fakir bir aileye ideal bir durum bu yani. Bu şekilde çıktığı için çoğu insan yuvasız kalmaz. Ev sahibi olmuş olur. Onun için teşekkür ederim. Emekliyim. Bir kızım üç oğlum var. Bir tane daha çocuğum vardı ama trafik kazasında kaybettim. Kendim de şuanda sakatım. O yüzden sevindik çok şükür. çok mutluyum. Ne zaman teslim ederlerse o zaman taşınacağız. Allah evsizlere ev nasip etsin"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.