"Şiddet ve istismar suçları affedilemez"

“Şiddet ve istismar suçları affedilemez”
 TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu   Kadın Çalışma Grubu adına açıklamalarda bulunan Başkan Aydan Barut, kadına ve çocuklara yönelik şiddet ve istismar suçlarını işleyenlerin affedilmesinin asla kabul edilir bir yanının...

 


TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu   Kadın çalışma Grubu adına açıklamalarda bulunan Başkan Aydan Barut, kadına ve çocuklara yönelik şiddet ve istismar suçlarını işleyenlerin affedilmesinin asla kabul edilir bir yanının bulunmadığını söyledi.


 


Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verldi; “Dünyamızın üzerinde dolaşan Coronavirüsün,  insanoğlu üzerindeki etkileri ve sonuçları her geçen dakika hızla daha vahim hale gelmektedir. Durum böyle iken; cezaevlerinin rahatlatılması adına, hükümlülere ceza indirimi öngören bazı yasal düzenlemeler,  "son dönemece gelindi" ifadeleri ile, hayata geçirilmeye çalışılıyor. 


Kadına yönelik şiddet, kadına ve çocuğa cinsel istismar ile  uyuşturucu suçu işleyen ve cezaevlerinde yatan suçluların affedilmesi, cezalarının hafifletilerek iyi hal indiriminden yararlanmaları  asla kabul edilemez. 


Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu Kadın çalışma Grubu olarak, bugüne kadar verdiğimiz mücadele kapsamında,  kadın ve çocuklara yönelik  gerçekleştirilen suçların ve suçluların hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sonuna kadar savunuyoruz.    


Kadınlara ve çocuklara karşı işlenen suçlar affedilemez,  indirime tabi tutulamaz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.