Şirintepelilerin "Tramvay niçin gelmiyor?" isyanı

Şirintepelilerin “Tramvay niçin gelmiyor?” isyanı
Şirintepe Mahallesi sakinleri, mahallelerine tramvay hattı gelmesi için basın açıklaması yaptı. “Şirintepe’ye neden tramvay gelmiyor” diye soran Mehmet Ömürlü, Şirintepe mahallesinin cezalandırıldığını iddia etti. Şirintepe...

Şirintepe Mahallesi sakinleri, mahallelerine tramvay hattı gelmesi için basın açıklaması yaptı. “Şirintepe’ye neden tramvay gelmiyor” diye soran Mehmet ömürlü, Şirintepe mahallesinin cezalandırıldığını iddia etti. Şirintepe Mahallesinde yaşayan bir grup vatandaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallelerine tramvay hattının yapılmamasına tepki gösterdi.


“TRAMVAY ŞİRİNTEPE’YE NEDEN GELMİYOR?”


Söğütçü Sokak ile örme Sokak kavşağında toplanan vatandaşlar adına açıklama yapan Mehmet ömürlü, Şirintepe Mahallesi 65 bin nüfusu olan ve giderek de büyüyen bir mahalle. Eskişehir’in en kalabalık mahallelerinden biri olan Şirintepe’de hizmetler eksik olduğu için toplandık. Tramvayın Şirintepe Mahallesine neden gelmediğini Büyükşehir Belediyesi’nin mahallemizi neden cezalandırdığını soruyoruz. Tramvay Şirintepe’ye gelmediği gibi tramvayın faturası da bize ödetiliyor. Büyükşehir’den tramvay istediğimizde Şirintepe’de uygun yerin olmadığı, mahallemizden geçirilmeyeceği, yeni hatların Kumlubel, Esentepe ve Muttalıp’a gideceğini öğrendik. Bu da bizi çok üzdü. 65 bin nüfusu olan mahalleye tramvayın neden gelmediği anlaşılır gibi değildir. Biz yıllardır neden cezalandırılıyoruz?” dedi. ömürlü: “Bize yapılan açıklamalarda seçimler gelince hizmet ediyoruz, hizmet veriyoruz diyenler bugün hizmetleri engelleyenlerin kendisidir. Yılmaz Büyükerşen’e soruyorum Şirintepe’den tramvay geçmiyorsa bunun faturası neden bize ödetiliyor? Sayın Ahmet Ataç’ın makamına giderek sordum Bana Büyükşehir ile konuşacağını dönüş yapacağını söyledi. Sonra Büyükşehir Belediyesi ile görüştüğünü tramvayın Şirintepe’den geçmeyeceğini yeni hatların başka yerlerden geçeceğini söyledi.” İfadelerini kullandı.


“DİLEKçELERİ İMZALADILAR”


Şirintepe’ye tramvayı kesinlikle istediklerini vurgulayan ömürlü, “Şirintepe, Esentepe, Yeşiltepe, Sütlüce, Zincirlikuyu, TOKİ buralara hat çekilmesi gerekirken, merkeze yakın yerlerden tramvay geçmesi hiç de anlamlı değil. Şirintepe’ye tramvayı kesinlikle istiyoruz. önümüzde 2019 seçimleri var. Eğer bize seçimler geldiğinde, ‘size hizmet ediyoruz’ derlerse, biz de bu hizmetleri kim engelledi diye soracağız. Adaletten bahsedenler Şirintepe’ye adaletsizlik yapıyor. Altyapısı yok, tramvayı yok, yollar kazık içinde. Bir sokakta 50 tane araç duruyor. Her binadan daire başına garaj parası alıyorlar ama binaların altında garaj yok. Bizim hizmetlerimiz Büyükşehir Belediyesi tarafından engelleniyor. Biz de adalet istiyoruz. Verdiğimiz vergilerin karşılığını istiyoruz” diye konuştu. Daha sonra hazırladıkları dilekçelere imzalarını atan vatandaşlar imzaları topladıktan sonra bir üst yazıyla Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçelerini vereceklerini ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.