“Siyaseti kullanıp üye arttırıyorlar”

"Siyaseti kullanıp üye arttırıyorlar"

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sendikalar çalışmaları yakından takip etmek için dün Eskişehir’e geldi.Sendika binasında düzenlenen basın toplantısında gazetecilere değerlendirmelerde de bulunan Kahveci, ülkede...

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sendikalar çalışmaları yakından takip etmek için dün Eskişehir'e geldi.

Sendika binasında düzenlenen basın toplantısında gazetecilere değerlendirmelerde de bulunan Kahveci, ülkede kamu çalışanları ve sendikaların yetki süreçleri konusunda adil olmayan olayların yaşandığını belirtti.

Ülkedeki kamu çalışanları ve sendikaların yetki süreçlerinin 15 Mayıs tarihi itibariyle sonlandığını kaydeden Kahveci, " Tabi eşit olmayan, eşit şartlar da yürümeyen bir mücadele ortaya koyuyoruz. Bir tarafta iktidarın, hükümetin gücünü arkasında bulunduran sendikalar, bir tarafta tamamen sağlık çalışanlarının desteğini almak için onların hak ve menfaatlerini korumak adına mücadele eden bir Türk Sağlık Sen ve Türkiye Kamu Sen gerçeği var. Ama bu eşit şartlarda olmayan mücadele de tüm Türkiye'de Eskişehir'de olduğu gibi arkadaşlarımız çok önemli bir mücadele ortaya koydular. Eskişehir'deki üniversitede yetkili sendika oldu Türk Sağlık Sen. Hepsini yürekten kutluyorum" dedi.

Zor bir mücadele süreci olduğuna da dikkat çeken Kahveci, " Çünkü Türk Sağlık Sen'in ve Türkiye Kamu Sen'in arkasında iktidarın ya da siyasetçinin ya da bürokratın desteği yok. Ancak çalışanların vermiş olduğu destek ve güçle devam ediyor. Önümüze ne kadar engel çıkarırlarsa çıkarsınlar, ne kadar bariyer koyarlarsa koysunlar bunların hepsini bir bir aşacağız. Aşmaya da devam ediyoruz. Türk Sağlık Sen'in geçen yıl 95 bin üyesi vardı, şu anda 101 bin 500 rakamına ulaştı. Bu önemli bir rakam bizim için. Çünkü önümüze koyulan engelleri göz önüne aldığımızda üye artışı yapmak hele 100 bin üyeyi bir arada tutmak her baba yiğidin harcı değil. Bir yanda sağlık çalışanlarının sorunlarını kamuoyuna taşımayan sendikalar var" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.