Taşeron işçilerin isyanı

Taşeron işçilerin isyanı
Yapımı devam eden Şehir hastanesi inşaatında paralarını alamayan işçiler isyan çıkarttı. Eskişehir-Ankara karayolun üzerinde yapımına iki yıl önce başlanılan hastane inşaatında taşeron firma bünyesinde çalışan yaklaşık...


Yapımı devam eden Şehir hastanesi inşaatında paralarını alamayan işçiler isyan çıkarttı. Eskişehir-Ankara karayolun üzerinde yapımına iki yıl önce başlanılan hastane inşaatında taşeron firma bünyesinde çalışan yaklaşık 150 kadar işçi önce iş bıraktı, ardından da sorumlu oldukları firmanın bulunduğu şantiye binasını basarak haklarını almak istedi.

Yurdun çeşitli illerinden ekmek parası kazanmak için geldikleri Eskişehir’de aç ve parasız kaldıklarını dile getiren işçiler dün inşaat alanı dışında toplanarak taleplerini dile getirdi. Kendilerini işe alan taşeron firmanın üç dört aydır maaşlarını ödemediğini ileri süren işçiler, işvereni protesto ederek paralarını alıncaya kadar çalışmayacaklarını söyledi. Para biriktirmek için hastane inşaatında çalışmaya başladıklarını ifade eden işçiler “Aylardır verdiğimiz emeğin karşılığını alamıyoruz. Hepimiz gurbetten geldik. Ailelerimize maddi destek verebilmek için burada çalışıyorduk. İşveren uzun süredir maaşlarımızı yatırmadı. Defalarca kapısını çalmamıza rağmen yine paramızı alamadık. Buradan aldığımızı maaşa güvenerek borca girdik. Birçoğumuz icralık durumda. Ana firmaya da yaşadığımız sorunu bildirdik. Bizler bir an önce emeğimizin karşılığı olan maaşlarımızın ödenmesini istiyoruz. Cebimizde yiyecek alacak para kalmadı. Memleketlerimize gidecek yol paramız dahi yok. Bir an önce mağduriyetimiz giderilsin. Paralarımızı alıncaya kadar haklı direnişimizi sürdüreceğiz” diye açıklamada bulundular.
Maaşlarını alamayan taşeron firma işçileri ile inşaat şantiyesinde özel güvenlik görevlileri arasında zaman zaman  yaşanan arbedeye de polis tarafından müdahalede bulunuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.