Trafikte kaos’a hazır olun

Trafikte kaos'a hazır olun

Eskişehir 2010 yılını büyük bir trafik karmaşası altında geçirebilir. Vatandaşları trafik kaosuna hazırlanmasını gerektirecek olan çalışma ise demiryolunun yer altına alınması çalışmalarının artık kent merkezinde sürdürülüyor...

Eskişehir 2010 yılını büyük bir trafik karmaşası altında geçirebilir. Vatandaşları trafik kaosuna hazırlanmasını gerektirecek olan çalışma ise demiryolunun yer altına alınması çalışmalarının artık kent merkezinde sürdürülüyor olması...
Hızlı tren projesi ile bu trenin Eskişehir geçişinin sağlanmasının gündeme gelmesiyle harekete geçilmiş ve demiryolunun yer altına alınması kararlaştırılmıştı.
Eskişehir'de yıllardır konuşulmasına rağmen ve projesi de hazır olmasına rağmen bir türlü gerçekleştirilemeyen projenin hayata geçirilmesi için 2007 yılında nihayet temel atılmıştı.
Ulaştırma ve Maliye Bakanının birlikte attığı projeye göre Şeker fabrikası ile Tren garı arasında bulunan mesafedeki tren yolunun yer altına alınması planlandı.
Bu plana göre yüklenici firma tarafından başlatılan çalışmalar kent merkezine kadar geldi. Tünel kazma çalışmalarını sürdüren firma, şehir merkezinde de çalışmalarını hızlandırırken, geçitlere kadar da bu işlemlerini gerçekleştirdi.
Artık geçitlerdeki bölümün kazılmaya başlanacak olmasından dolayı da geçitler, çalışmalar bitene kadar tamamen trafiğe kapatılacak. Önce Sakarya geçidi ardından ise Bağlar geçidinin, sırasıyla trafiğe kapanması ve tünel kazılıp üzerinin kapatılmasına kadar ise kapalı kalması öngörülüyor.
Bu süre içerisinde ise kent trafiğinde büyük aksaklıklar yaşanacağı belirtiliyor.
Kent yetkililerin bu süre içerisinde trafiğin tamamen kaos halini almaması için ne gibi tedbirler alacağı ise merakla bekleniyor.
KOCA; "BİRAZ ZAHMET ÇEKİLECEK"
Devam eden çalışmaları değerlendiren AKP İl Başkanı Salih Koca ise Eskişehir'in büyük hizmetleri AKP iktidarında almaya devam ettiğini söyledi.
Başkan Koca kentin büyük eksikliklerinin kendi iktidarları döneminde hızla giderilmeye devam edildiğini belirterek bu hizmetlerden birisinin de tren yolunun yer altına alınması projesi olduğunu söyledi.
Eskişehir'in oldukça büyük bir sorununun giderilmek üzere olduğunu hatırlatan İl başkanı Salih Koca şehir merkezine inen çalışmalar sırasında sıkıntılı günlerin yaşanabileceğini de belirtti.
Geçitlerin kapanmasıyla birlikte kentlinin zahmet çekebileceğini belirten Koca; "Ancak çalışmalar bittiğinde ortaya çok büyük bir hizmet çıkacak. Bu süre içerisinde Eskişehirlilerin göstereceği anlayıştan kuşkumuz yok. AKP iktidarı olarak bu hizmeti de Eskişehirlilerimize armağan ediyoruz. Bunun aynı sıra havaalanı ve çevreyolunda da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle çevreyolunda bitmeye yakın 4 kavşağımız daha kaldı. Bunları da bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Eskişehir AKP ile birlikte önemli hizmetleri bundan sonra da almaya devam edecek" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.