Turhan Günay konuk oldu

Turhan Günay konuk oldu
 Tepebaşı Belediyesi’nin Şair Haydar Ergülen’in koordinatörlüğünde sürdürdüğü Kent ve Kültür söyleşisi, bu ay Gazeteci Yazar Turhan Günay ile devam etti. Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde düzenlenen...

 


Tepebaşı Belediyesi'nin Şair Haydar Ergülen'in koordinatörlüğünde sürdürdüğü Kent ve Kültür söyleşisi, bu ay Gazeteci Yazar Turhan Günay ile devam etti.


 


Tepebaşı Belediyesi özdilek Sanat Merkezi’nde düzenlenen söyleşide, Gazeteci Yazar Turhan Güney, “Kitapların Dili” başlığı ile çalıştığı gazetelerden, dergilerden, kitaplardan ve türkülerden bahsetti.


Söyleşiye Cumhuriyet Gazetesi’ne başlangıç yıllarından bahsederek başlayan Günay, o dönemi şöyle anlattı; “1981 yılında ben Gırgır’ın Yazı İşleri Müdürü iken, Cumhuriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Okay Gönensin beni aradı. Kitap fuarı olduğunu, fuarla ilgili kitap eki çıkarmak istediklerini söyledi, yardım istedi. Cumhuriyet’e dışardan yardım ederek 3 tane ek yaptım. 1985 yılının başında Cumhuriyet’e geldim. Kitap Kulübü vardı ve o dönemde çok iyi işler gördü”


Cumhuriyet Kitap Eki'nin Yayın Yönetmenliği görevini sürdüren Turhan Günay, 1970 yılı sonrasında çıkardığı Gırgır ve Fırt mizah dergilerinden de bahsetti. Günay ayrıca, Karikatürist ve Gırgır Dergisi’nin kurucusu Oğuz Aral ile tanışma anısını da anlattı.


Günay, zaman zaman türküler de seslendirdi. özellikle söylediği Evlerinin önü Mersin türküsü salondan büyük alkış aldı.


Söyleşinin tamamını izleyen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Bu kadar güzel bir türkülü söyleşi olmamıştır. Turhan Günay’a geldiği için çok teşekkür ediyorum” diyerek Ergülen’e ve Günay’a çiçek takdim etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.