Ünlü enerji uzmanları Eskişehir’de

Ünlü enerji uzmanları Eskişehir'de

Büyükşehir Belediyesi sürdürülebilir şehircilik çalışmaları kapsamında binalarda enerji verimliliğini desteklemek amacıyla mesleki teknik kapasitenin güçlendirilmesi için verdiği eğitimlere ‘Şehirlerde Sürdürülebilir...


Büyükşehir Belediyesi sürdürülebilir şehircilik çalışmaları kapsamında binalarda enerji verimliliğini desteklemek amacıyla mesleki teknik kapasitenin güçlendirilmesi için verdiği eğitimlere ‘Şehirlerde Sürdürülebilir Büyüme ve Aydınlatmada Enerji Verimliliği’ semineri ile devam etti. 

Dünya’da 23 şehrin üye olduğu Binalarda Enerji Verimliliği Platformu’na 6 pilot ilden biri olarak Türkiye’den seçilen Eskişehir, platform kapsamında enerji politikası geliştirme, kapasite güçlendirme ve bunu uygulamaya koyarak enerji alanında örnek kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Son olarak kapasite güçlendirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen eğitim serilerine Philips uzmanları tarafından “Şehirlerde Sürdürülebilir Büyüme ve Aydınlatmada Enerji Verimliliği’ semineriyle devam edildi. Seminerde Philips Uzmanları Neva Duru, Dilara Gürkan, Emre Ertok ve Onur Uraz Dünya’da enerji tüketiminin %19’unun aydınlatma için harcandığının üzerinde durarak, bu alanda yapılabilecek tasarruflar konusunda bilgiler verdiler.
Seminerde ayrıca led aydınlatmaların mevcut aydınlatma sistemlerine oranla 5 kat verimli olduğu,  sıkışık mimari yapılar arasında kaybolan binaların gece cephe aydınlatmaları ile ön plana çıkarılabileceği bilgileri paylaşıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.