UYUŞTURUCUYA KARŞI BULUŞTULAR

UYUŞTURUCUYA KARŞI BULUŞTULAR

Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından kısa bir tanıtım filmi izletildi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzoğlu, yaptığı konuşmada, bu projedeki amaçlarının halk ile sağlıkçılar...

Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından kısa bir tanıtım filmi izletildi.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzoğlu, yaptığı konuşmada, bu projedeki amaçlarının halk ile sağlıkçılar arasında güvenli köprü oluşturmak olduğunu söyledi. Kendilerinin avukat olduğunu ve güvenilir kişiler olduğunu kaydeden Feyzoğlu, "Madde bağımlılığı ile mücadelede asıl olanın cezaların caydırıcılığından ziyade toplumsal duyarlılık yaratma ve bilinçlenme olduğunu düşünerek ülke çapında dikkat çekmek ve topluma ulaştırılacak mesajları kolay ulaştırabilmek için sanatçılarımızın büyük desteğini aldık ve bundan sonra da almaya devam edeceğiz" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise madde bağımlılığı denilen şeyin bir alışkanlık olduğunu söyledi. Herhangi bir maddenin esiri olunduğunu kaydeden Büyükerşen, " Bu maddeler en sonunda ölüme kadar götürür. İnsanoğlu bu tür alışkanlıklara müptela olmuş. Bunlara asla itibar etmeyin. Bu tür uyuşturucu maddelerini kullanmanız için sizi teşvik edenlerle karşılaşabilirsiniz. Size keyifli olduklarını söylerler. Çeşitli sıkıntılarını gidermek için bu maddelere ihtiyaç duyarlarsa ve sizin üzerinizden kazanç sağlamak için bir kere deneyin derlerse kesinlikle inanmayın. Zihninizi de açar şeklindeki aldatmacalarla size yaklaşacaklar. Çok geniş bir satış piyasası var bunun. Önce alışmanız için size bedava verecekler. Alışınca cep harçlıklarınızı isteyecekler, para yetmeyince anne babalarınızdan para çalmalar başlayacak, suçlar artacak. Lütfen uyanık olunuz" şeklinde konuştu.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'da bu projenin çok doğru ve önemli olduğuna dikkat çekti. Farkındalık yaratmak için kurumların çok güvenilir olması gerektiğini belirten Ataç, "Bu salonun dışına çıktığımız zaman da bu farkındalık devam etmeli. Yoksa bir kıymeti kalmaz" dedi.
Uyuşturucunun en önemli panzehirinin müzik ya da spor olduğunun altını çizen Ataç, amaçlarının sağlıklı gençler yetiştirmek olduğunu kaydetti.
Baro Başkanı Rıza Öztekin ve Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy'da kısa birer konuşma gerçekleştirdi.
Konuşmaların ardından proje kapsamında hazırlanan tiyatro gösterimi katılımcılara sunuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.