"Vatanımıza sahip çıkıyoruz!"

"Vatanımıza sahip çıkıyoruz!"

Talat Paşa Komitesi Eskişehir İl Başkanı Nedim Yurtsever, "Sözde "Soykırım" yalanının 100. yılı nedeniyle tarihimize ve ülkemize yıllardır yapılan saldırılara, Avrupa Parlamentosu’nun aldığı kararda eklenmiştir." Dedi....

Talat Paşa Komitesi Eskişehir İl Başkanı Nedim Yurtsever, "Sözde "Soykırım" yalanının 100. yılı nedeniyle tarihimize ve ülkemize yıllardır yapılan saldırılara, Avrupa Parlamentosu'nun aldığı kararda eklenmiştir." Dedi. Konuya dair açıklamalarda bulunan Yurtsever; "AP tüm gerçeklere gözünü kapatarak, tarihi çarpıtarak AİHM'nin "1915 olayları soykırım tanımına uymuyor" tespitine rağmen aldığı bu kararı şiddetle kınıyoruz. 1960'larda başlayan bu saldırılara karşı artık susmuyor, ayağa kalkıyoruz. Ülkemizi sömürmek, bölmek isteyen bu emperyalist güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı yurtsever Eskişehir Halkı olarak ayağa kalkıyor; tarihimize atalarımıza ve vatanımıza sahip çıkıyoruz." Diye konuştu.
Yurtsever ayrıca "Eskişehir halkını 24 Nisan 2015 günü saat 19.15'te Adalar Atatürk Caddesi girişinde bekliyor, "Soykırım yapmadık, vatan savunduk" yürüyüşüne davet ediyoruz!" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.